epojisteni logo

Cestovní pojištění by mělo součástí příprav na zahraniční dovolenou. Většina Čechů však ani netuší, co vše cestovní pojištění zahrnuje, a jak by se měli správně pojistit. Velmi často se proto pojistí nedostatečně. Pojišťovny se jim proto snaží výběr usnadnit a mají připravené různé varianty pro všechny případy.

„Z našich zkušeností vyplývá, že lidé o cestovním pojištění nechtějí dlouze přemýšlet. Stačí si vybrat podle toho, zda jedete s batohem, k moři, za poznáním, na lyže nebo si chcete užít cestování na maximum,“ říká Ondřej Rušikvas, ředitel obchodu a marketingu ERV Evropské pojišťovny, a dodává:

Lidé si tak mohou vybrat pojištění přesně podle typu cesty. Vybírat by si měli cestovní pojištění podle rozsahu pojištění a také podle výše pojistného plnění. Pokud chtějí mít opravdu jistotu, mohou si navíc sjednat různá doplňková pojištění.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Cestovní pojištění a léčebné výlohy

V základě se cestovní pojištění vztahuje na úhradu léčebných výloh, kam patří základní ošetření, léky, hospitalizace, nutné převozy a repatriace. Součástí jsou také základní asistenční služby.

Právě asistenční služby jsou velmi důležité. V případě pojistné události Vám poskytnou potřebné rady a pomoc. „Kdykoliv můžete žádat o jakoukoliv radu v češtině. Nemusíte mít pochybnosti o postupu zahraničních lékařů, protože naši lékaři s nimi v závažnějších případech vše konzultují,“ vysvětluje Ondřej Rušikvas z ERV Evropské pojišťovny.

Připojistit si poté mohou úraz, odpovědnost za škodu způsobenou třetím osobám na jejich zdraví či majetku, ztrátu či odcizení zavazadel, zmeškání odjezdu, rozšíření asistenčních služeb, právní ochrana a další. Pro sportovce je určeno připojištění extrémních sportů, které v základním pojištění bývají ve výlukách. Sem patří například horolezectví, vysokohorská turistika nad 3 000 m.n.m., windsurfing, potápění a mnoho dalších.

Cestovní pojištění online

Dnes si navíc můžete cestovní pojištění sjednat online z pohodlí svého domova. Vyřízení pojištění Vám tak zabere pouze pár minut a navíc za sjednání online získáte slevu. Stejně tak je možné pojistnou událost nahlásit online.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.