Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Cestovní pojištění do Japonska

Cestovní pojištění do Japonska

Císařský ostrovní stát Japonsko neboli “Země vycházejícího slunce” leží ve východní Asii. Korejský průliv jej odděluje od pobřeží Koreje na západě a Japonské moře zas od Severní Koreje a Ruska. Ostrovy Rjúkjú ohraničují Východočínské moře a sahají až k Tchaj-wanu.

Japonsko

Důležité informace před cestou

Japonsko má s Českou republikou uzavřenou bezvízovou dohodu. Čeští turisté tedy mohou do Japonska cestovat pouze s platným cestovní pasem s minimální délkou platnosti o dva měsíce delší, než je délka pobytu. Celková délka pobytu v Japonsku však nesmí přesáhnout 90 dnů. Před návštěvou je vhodné kontaktovat ambasádu a zjistit si aktuální informace o vízech. Očkování nejsou povinná žádná.

Přírodní krásy a zajímavosti

Japonsko je zemí zcela odlišné kultury. Má nesmírně zajímavou historii a ačkoliv patří mezi vyspělé západní země, dávné tradice její společnost ovlivňují dodnes. Japonsko je také synonymem technologických vymožeností a vědeckého pokroku.

Hlavním městem Japonska je Tokio, které je zároveň sídlem císaře. Tokio znamená Východní hlavní město a právě zde se nejvíce prolínají historické památky s moderními městskými prvky. Kromě císařského paláce se zde nachází vládní budovy a hospodářské a kulturní a dopravní centrum. Jedna třetina města je také tvořena horami a lesy. Nejjižnějí ze všech ostrovů leží Kjúšú. Tento třetí největší ostrov je považován za kolébku japonské civilizace. Další a největší Japonský ostrov Honšú je místem, kde se nachází aktivní vulkány v čele se sopkou Fudžisan, která sahá až do výšky 3 776 metrů nad mořem. Turisticky atraktivní je zejména horské měsečko Nikkó, kde se nachází svatyně a mauzoleum Nikkó Tóšógú, svatyně Futarasan a národní park Nikkó s velkým množstvím naučných stezek a s jedním z nejkrásnějších vodopádů na světě. Na nejvyšší vrchol Japonska horu sopečného původu Fudži je umožněný přístup díky šesti upraveným cestám. Ročně sem nahoru vystoupá na 200 000 lidí, především z řad cizinců.

O cestovním pojištění do Japonska

Japonsko je určitě krásným místem pro trávení dovolené. Při přípravě však nezapomeňte také na uzavření cestovního pojištění. S cestovním pojištěním se na své dovolené na Bahamách budete cítit bezpečněji a v případě nečekaných událostí se nemusíte obávat starostí a hlavně finančních obtížích s tím spojených.

V základním balíčku Vám cestovní pojištění poskytne finanční zajištění pro případy:

  •  náhlého onemocnění
  •  úrazu
  •  úmrtí

Dojde-li k nešťastné události, pojišťovna uhradí za pojištěného nezbytné náklady na léčbu včetně všech postupů, které s léčbou souvisí a to do výše pojistného limitu, který si pojištěný sjednal. Pojišťovny obvykle nabízí několik variant cestovního pojištění.

Základní balíček je samozřejmě možné rozšířit o další připojištění, kterými jsou nejčastěji:

  •  úrazové připojištění
  •  připojištění ztráty, poškození či zničení zavazadel
  •  připojištění odpovědnosti
  •  připojištění storna zájezdu
Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 15