epojisteni logo

Cestovní pojištění na Island

 • Online srovnání a sjednání

 • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

 • Můžete sjednat i v den odjezdu

Island je ostrovní stát, který leží v severní části Atlantského oceánu. Jeho rozloha činí 103 125 km2 a je to druhý největší ostrov v Evropě. Island je také známý pod názvem “Země ledu a ohně”, protože se zároveň nachází v místě hranic dvou zemských tektonických desek. Právě proto je Island stále vulkanicky aktivní oblastí. Tuto zemi sopek, gejzíru, ledovců, vodopádů, fjordů, ale i pastvin a hor si zamiluje každý, kdo Island navštíví.

Důležité informace před cestou

Český turista si při cestě na Island vystačí s platným cestovním pasem. Vízová povinnost pro Island neplatí pro pobyty, které jsou kratší 90 dnů. Očkování není povinné žádné, ale je doporučeno očkování proti tetanu, žloutence typu B a vzteklině. Očkování je vhodné konzultovat s odborníky před plánovanou cestou.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Přírodní krásy a zajímavosti

Island je zemí, která především uchvátí milovníky nespoutané přírody. Na Islandu totiž můžete spatřit aktivní i nečinné sopky, termální prameny, ledovce, gejzíry ale také neskutečné hory. Nachází se zde 3 národní parky (Jokulsárgljúfur, Snaefellsness a Skaftafell), 29 přírodních rezervací, 9 přírodních parků, 30 přírodních památek a desítky dalších míst zvláštního významu.

Z gejzírů je nejznámější Geysir, z vodopádu Gullfoss a ze sopek Hekla. Geysir vyvrhuje vřící vodu až do výšky 60 metrů a to každých 5 až 8 hodin. Nedaleko Geysiru je vodopád Gullfoss, který je považován za jeden z nejkrásnějších vodopádu na ostrově. Nejvyšším místem je vrchol hory Hvannadalshnjúkur, který se nalézá v nadmořské výšce 2 119 metrů.

Na Islandu jsou samozřejmě také moderní města. Hlavním městem je Reykjavík, který je zároveň nejseverněji položeným městem na světě. Dalším městem, které stojí za návštěvu, je přístavní město Keflavík. Zde se nachází nejdůležitější islandské letiště.

O cestovním pojištění na Island

Rozhodli jste se vycestovat na Island? Nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění. Nikdo nechce automaticky počítat s nepříjemnou události, ale rozhodně je lepší na ní být přípraven.

Proč je cestovní pojištění důležité? Cestovní pojištění je určeno především pro krytí léčebných výloh v případě, stane-li se Vám na cestách úraz nebo onemocníte. Standardně bývá v základním balíčku pojištění zahrnuty náklady na:

 • ošetření
 • hospitalizaci
 • léčbu
 • výlohy na léky
 • nezbytné převozy
 • repatriaci
 • převoz tělesných ostatků


Pojišťovny zpravidla nabízí několik variant cestovního pojištění, které se liší výší pojistných limitů a obvykle i rozsahem asistenčních služeb.

Součástí pojištění jsou vždy již zmiňované asistenční služby a také nabídka dalších připojištění:

 • úrazové připojištění - trvalé následky úrazu, smrt úrazem, denní odškodné
 • připojištění zavazadel - zničení, poškození či ztráta zavazadel
 • připojištění odpovědnosti - odpovědnost za škody, které pojištěný způsobí třetím osobám na jejich majetku či na zdraví
 • připojištění storna cesty -úhrada stornovacích poplatků cestovní kanceláři při stornu cesty


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.