epojisteni logo

Cestovní pojištění do Gruzie

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

Gruzie je stát, který se nachází v jihozápadní Asii v Zakavkazsku na východním pobřeží Černého moře. Jejími sousedy jsou Rusko na severu, Arménie, Turecko a Ázerbájdžán na jihu. Tato krásná země se může pochlubit divokou a krásnou přírodou, památkami, kulturním bohatstvím i přátelským obyvatelstvem.

Důležité informace před cestou

Český turista si při cestě do Gruzie vystačí s platným cestovním pasem. Vízová povinnost byla zrušena v roce 2005. Vízum je nutné pouze při pobytu delším než je 90 dní. Očkování není povinné žádné, ale je doporučeno očkování proti malárii, břišnímu tyfu, tetanu, žloutence typu A a B a vzteklině.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Přírodní krásy a zajímavosti

Existuje mnoho míst, které stojí za návštěvu. Hlavním městem je Tbilisi, které je také ekonomickým a kulturním centrem. Zde se misí různé kultury, etnika i církve. Na jednom místě tak můžete spatřit římsko-katolický kostel, synagogu, mešitu i pravoslavný kostel. Ve Starém městě patří k významným památkám katedrála Sioni a pevnost Narikhala. Na pobřeží Černého moře leží město Batumi s exotickým vzhledem, které je umocněno množstvím palem, oleandrů, citronovníků a oleandrů. Také se zde nachází delfinárium a botanická zahrada. Na východě země se nachází město Signagi, jehož popularita je založená na dobrém víně, výrobě tradičních koberců a tradičním gruzínským jídlem. Kromě toho se zde také nalézá řada historických a krajinných památek.

Z přírodních zajímavostí je to například krasová jeskyně Sataplia s úchvatnou krápníkovou výzdobou, která je dlouhá 300 metrů. V jeskyni byly také objeveny stopy dinosaurů. Největší hora Šchara se nachází v provincii Svanetie a je vysoká 5 201 m.n.m. V této se rovněž nachází množství pozůstatků středověkých vesnic a proto je toto území součástí dědictví UNESCO.

O cestovním pojištění do Gruzie

Dovolenou v Gruzii si určitě chcete patřičně užít. A právě proto si nezapomeňte uzavřít cestovní pojištění. Cestovní pojištění není drahou záležitostí a pár dní Vás vyjde doslova na pár korun. Přitom Vám ale na Vaší dovolené poskytne finanční jistotu pro nečekané případy jako je nemoc či úraz.

Cestovní pojištění pokryje veškeré náklady, které jsou spojeny s nezbytnou léčbou onemocnění či úrazu. V základu se jedná o náklady za:

  • ošetření
  • hospitalizaci
  • nezbytné léky
  • léčbu
  • nutné převozy
  • repatriaci
  • převoz tělesných ostatků


To však není vše. Vybírat si můžete z několika variant pojistných limitu a zároveň si k základnímu baličku můžete sjednat další připojištění. Mezi nejvíce využívané patři připojištění úrazu, připojištění ztráty zavazadel, připojištění odpovědnosti a také připojištění storna zájezdu.

Kromě toho jsou součástí pojištění také asistenční služby, které Vám poskytnou pomoc či radu vždy, když potřebujete.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.