epojisteni logo

Propíchané pneumatiky na autě

S propíchnutým pneumatikami nelze s autem nikam odjet, není možné je ani jednoduše opravit. Propíchané pneumatiky na autě je nutné vyměnit za nové. Auto je tedy nutné odvézt do servisu, koupit nové pneu a uhradit výměnu, nezvládnete-li ji sami. To vše si majitel poškozeného auta v důsledku vandalismu zaplatí ze svého, nemá-li sjednané pojištění vandalismu. Pokud ano, škodu uhradí pojišťovna.

Tři nejčastější důvody k propíchnutí pneu - nuda, vztek a pomsta

To jsou tři důvody, proč se lidé dopouští činu ničení cizího majetku. Za propíchané pneumatiky může opilý vandal, který se prostě chce jenom pobavit na účet jiných. Bez rozmyslu propíchá pneumatiky u jednoho i více aut, a uteče. Policie ČR ale řeší i jiné důvody, kdy škodu spáchají jinak neškodní lidé. Stačí hodně nepříjemný rozchod, následná útěcha alkoholem a dlouhá cesta domu, kterou si opilý a opuštěný nešťastník zpestří ničením nehybných aut.

Má-li poškozený štěstí, viník se najde a škodu musí zaplatit. Škodu se vždy vyplatí nahlásit policii, která zkontroluje kamerové záznamy. Šance najít viníka není nereálná. Otázkou je, zda existuje reálná šance z něho dostat jakoukoliv náhradu. Pro tyto a podobné případy se vyplatí mít sjednané pojištění vandalismu. To bývá standardní součástí havarijního pojištění nebo jej lze sjednat jako připojištění k povinnému ručení.


Nepodceňujte havarijní pojištění

I ti nejlepší řidiči se někdy mohou dostat do potíží. Naštěstí havarijní pojištění vám pomůže s vyrovnáním škod i na vašem vozidle. Sjednejte si jej dříve, než bude pozdě. Pomůžeme vám s výběrem i sjednáním.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo