epojisteni logo

Povinné ručení pro traktor

Zákon č. 168/1999 Sb. říká, že každý majitel motorového vozidla, které je provozováno na veřejných silnicích v České republice musí mít sjednané pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla, které většina lidí zná spíše pod lidovým názvem povinné ručení. Z povinného ručení jsou hrazeny všechny škody na zdraví a majetku osob, které řidič způsobí provozem svého vozidla a to až do maximální výše pojistného limitu.


Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.V případě, že řidič provozuje vozidlo bez platného pojištění, hrozí mu pokuta ve výši až 40 tisíc korun. Zároveň je povinen uhradit tzv. sankční příspěvek ve výši od 20 do 300 korun za každý den dle typu vozidla. Pokud navíc majitel způsobí škodu s nepojištěným vozidlem, musí ji uhradit v plné výši a to ze své kapsy. A to se může velmi prodražit.

Povinné ručení je zákonné pojištění povinné pro všechna motorová vozidla, kterým byly přiděleny registrační značky, technický průkaz a jsou provozované na veřejných komunikacích v ČR. Pojištění musí mít všechny osobní a nákladní automobily, ale také motocykly, traktory, pracovní stroje, přípojná vozidla, autobusy, obytné automobily, sanity a tahače.

Povinné ručení pro traktory

Povinné ručení se tedy týká všech motorových vozidel, kterým byly přiděleny registrační značky a technický průkaz. Také traktory občas využívají veřejné komunikace, a proto i pro ně platí povinnost mít sjednané pojištění traktoru. Povinné ručení pro traktory dělíme na tři kategorie:

  • Jednonápravový kultivační traktor
  • Provoz traktoru bez SPZ
  • Traktor s SPZDo poslední kategorie patří ty traktory, které nejvíce využívají dopravní komunikace a povinné ručení se pohybuje od 1 500 korun výše. Ve zbylých dvou kategoriích jsou traktory méně rizikové, a proto je i cena povinného ručení pro traktor levnější přibližně o tisíc korun méně.

Aktualizovanou nabídku na povinné ručení pro traktory si můžete spočítat v online kalkulačce. Snadno a rychle vám porovnáte nabídky všech významných pojišťoven, které povinné ručení pro traktory nabízí. Vyřízení povinného ručení trvá pouze dvě minuty a je platné ihned po zaplacení. Zelenou kartu obdržíte na e-mail a její originál včetně smlouvy vám po vyžádání můžeme zaslat i poštou.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.