epojisteni logo

Subaru Impreza

Subaru je japonská automobilka, která byla založena v roce 1953. Jedná se tedy o relativně “mladou” automobilku. Od roku 1972 dodnes se specializuje na automobily s pohonem na všechna čtyři kola (4x4). Jedinou výjimku představuje model Subaru BRZ z roku 2012.

Subaru Impreza - osobák s pohonem 4x4

Subaru Impreza patří mezi vozidla kategorie střední třídy a na trhu je již od roku 1993, kdy nahradil stávající model Subaru Legacy. Kromě silničních verzí se vyrábí i rallye verze, které na závodních tratích sklízí jeden úspěch za druhým. Klasický osobní vůz Subaru Impreza s byť s pohonem na všechna čtyři kola (výjimečně na přední nápravu) je považován spíše za kvalitní a bezpečný rodinný vůz. Aktuálně se prodává už čtvrtá generace Subaru Impreza.

První generace Subaru Impreza se vyráběla do roku 2001, kdy ji nahradila vylepšená druhá generace a třetí byla na trhu od roku 2007. V roce 2010 byl v Ženevě na autosalonu představen crossover Subaru Impreza XV. Základní výbava je velmi dobrá a tomu odpovídá i vyšší cena. V nejnižší výbavě obdržíte litá kola, zónovou klimatizaci, automatická světla a stěrače, bezklíčové odemykání, adaptivní tempomat, funkci nouzového brzdění, sledování mrtvého úhlu a další moderní bezpečnostní prvky.

Subaru Impreza - čtyři výbavové stupně a dva motory

Nejnovější Subaru Impreza můžete mít ve čtyřech různých výbavách. Základní výbava se nazývá Trend ES, následují výbavy Comfort ES a Executive ES. Nejdražší a nejlepší výbavou je stupeň Executive ES. Nabídka motorů už tak pestrá zdaleka není, na výběr jsou pouze dva benzínové motory. Převodovka je automaticka a pohon, jak už jsme zmiňovali, 4x4.

Podívejme se blíže na benzínové motory. Prvním je 1.6i o objemu 1600 ccm a výkonu 84 kW (112 koní). Průměrná kombinovaná spotřeba se pohybuje kolem 6,2 litrů na 100 km a maximální rychlost je 180 km/h. Druhým je 1.6 i-S s velmi podobnými parametry.

Pojištění vozidel pro Subaru Impreza

Díky komplexnímu pojištění získáte jistotu, že se o vaše škody (nezaviněné i ty zaviněné) postará pojišťovna. Základ dobrého pojištění tvoří zákonné povinné ručení a dobrovolné havarijní pojištění. Obě pojištění zahrnují také asistenční služby, které vám v případě nehody či poruchy poskytnou pomoc. K oběma druhům pojištění si lze sjednat různá doplňková připojištění včetně rozšířených asistenčních služeb. Nejvíce je využívané pojištění skel, úrazové pojištění a pojištění zavazadel.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.