epojisteni logo

Nissan Juke

Nissan je japonská automobilka, která se výrobou automobilů zabývá od svého založení v roce 1911. Původní název automobilky zněl DATSUN. Od roku 1999 je Nissan součástí francouzské automobilky Renault a společně se kromě výroby vozidel zaměřují na vývoj podvozků a zážehových motorů.

Nissan Juke - malý crossover

Jméno “Juke” vyjadřuje tanec či rychlou změnu pohybu. A přesně takový Nissan Juke je - zábavný, svižný a rychlý. Nissan Juke patří do kategorie malých SUV a na trhu je nabízen od roku 2010, kdy byl představen na ženevském autosalonu. Je to tedy relativně nový model. K přednostem modelu Juke patří zejména vyšší posezení, relativně prostorný interiér a zejména zábavná jízda.

Nissan Juke je k mání zatím v druhé generaci, která byla na trh uvedena 3. září 2019 hned v několika světových centrech najednou - v Paříži, Londýně, Barceloně, Miláně a Kolíně nad Rýnem. Je to tedy žhavá novinka. Jeho design navrhli v londýnském studiu Nissan Design Europe a vylepšili v designovém centru automobilky v Japonsku.

Nissan Juke - šest výbavových stupňů a čtyři motory

Nový Nissan Juke lze zakoupit v různé výbavě. Celkem je šest možností. Nejlevněji vychází výbava Visia PLUS, následují výbavy Acenta, Bose Personal Edition, N-Connecta, Tekna a nejdražší je výbava Nismo RS. Pohon může být jak na přední nápravu, tak na všechna kola 4x4 a na výběr je i manuální či automatická převodovka.

Co se týče motorové výbavy, na výběr jsou pouze čtyři benzínové motory. Nissan Juke není dodáván s naftovými motory. Benzínové motory jsou: 1.6 o objemu 1598 ccm a výkonu 83 kW (111 koní), 1.6 Xtronic o stejném objemu a výkonu avšak s automatickou převodovkou, 1.6 DIG-T o objemu 1618 a výkonu 160 kW (214 koní) a poslední 1.6 DIG-T Xtronic 4x4 o stejném objemu, lehce nižším výkonu 157 kW (210 koní), automatickou převodovkou a pohonem 4x4.

Pojištění vozidel pro Nissan Juke

Chcete-li pro své vozidla opravdu komplexní pojištění, vedle povinného ručení budete potřebovat havarijní pojištění a navrch vybraná doplňková pojištění. Povinné ručení je zákonné pojištění odpovědnosti vztahující se na škody, které můžete způsobit vy třetím osobám. Havarijní pojištění se vztahuje na ostatní škody. Může jít o škody způsobené při parkování, živelnou události, vandalem nebo živelnou událostí.

Z doplňkových připojištění se hodí mít pojištění skel. Hodně využívané je úrazové připojištění nejen pro řidiče, ale i celou posádku. Pokud v autě často převážíte drahé věci a zařízení, hodí se pojištění zavazadel.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.