epojisteni logo

Povinné ručení pro Mini

povinné ručení


Právě v 60. letech vzrostla poptávka po malých vozech určených pro dopravu ve městě. Proto společnost BMW vyrobila malé městské vozidlo v typickém retro stylu a uvedla jej na trh v roce 1959. Jednalo se model Austin Rover Mini. Hlavním designérem byl Alec Issigonis, který pro tento vůz vytvořil nový typ konstrukce. Motor, náhon předních kol i převodovku umístil dopředu, což umožnilo vytvořit vozidlo s malými rozměry, a přitom dostatkem prostoru pro posádku.

V podstatě okamžitě se tento “mini” vůz stal velmi populární, a to až do současnosti, kdy na jeho moderní verze běžně narazíte ve městech po celém světě. Do roku 2000, kdy byla jeho výroba ukončena, se prodalo celkem 5 387 862 kusů.

Jak vybrat povinné ručení pro Mini?

Pokud jste vlastníkem vozidla Mini, pak je vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení. To je zákonné pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinného ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Mini.

Pro tento malý městský automobil není potřebné sjednávat vyšší než zákonné pojistné limity, které jsou ve výši 35 milionů korun na škody na zdraví a 35 milionů korun na škody na zdraví. Je však na vás, zda se rozhodnete pro vyšší limity. Při sjednávání povinného ručení dbejte i na výši spoluúčasti. Vysoká spoluúčast se vám v případě nehody nemusí vyplatit. Spoluúčast funguje tak, že pojišťovna vyplatí jen část nákladů na škody a zbytek musíte doplatit sami, může to být i 50 % nákladů.

Co se vám ale hodí jsou možná připojištění. Doporučujeme k povinnému ručení sjednat připojištění skel nebo pojištění odpovědnosti. Výhodné je si spolu s povinným ručení sjednat na jednu smlouvu i havarijní pojištění . Díky tomu můžete ušetřit na ceně pojistného.

Srovnání cen havarijního pojištění zdarma

Chcete si sjednat havarijní pojištění, ale neorientujete se v cenách na trhu? Stačí vyplnit pár údajů do naší kalkulačky a my vám poradíme s výběrem i sjednáním nabídky na míru pro vás.

Nejčastější modely Mini, které se nechávají pojistit

Mini Cooper
Mini Countryman
Mini Cooper S
Mini Clubman
Mini One