epojisteni logo

Povinné ručení pro Lexus

Lexus


Značka Lexus společně se značkou Scione patří do koncernu Toyota. Tato divize byla založena roku 1989 a jejím cílem měl být luxusní a exkluzivní automobil nejvyšší třídy určeny pro nejnáročnější klientelu. Nejenže měl konkurovat nejluxusnějším světovým vozům, měl být z nich nejlepší. Prototyp prvního Lexusu byl dokončen v roce 1985 a v průběhu následujících let byl neustále zdokonalován. Výsledkem se stal exkluzivní vůz s promyšleným designem, propracovanými detaily a nejvyšší úrovní služeb. Během pár let se Lexus logicky stal jedničkou mezi vozy této třídy.

Lexus se prodává po celém světě, nejoblíbenější je však v USA. Roku 2007 byl dokonce vyhlášen za nejspolehlivější automobilovou značku na světě, což platí také pro evropský trh, kde si Lexus drží stále vysokou pozici.

Jak vybrat povinné ručení pro Lexus?

Povinné ručení pro Lexus je stejnou povinností jako pro každé jiné vozidlo. Bez něj na silnici nesmíte vyjet, v opačném případě vás čeká vysoká pokuta. Cena povinného ručení pro Lexus se může vyšplhat i na desítky tisíc. Zákonné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla vám kryje záda a když způsobíte nehodu, pokryje škody způsobené třetí osobě na majetku i zdraví. Za to stojí i vyšší pojistné. Myslete ale na to, že povinné ručení nepokryje škody na vašem autě, k tomu slouží havarijní pojištění.

Každému majiteli značky Lexus doporučujeme zvolit vyšší pojistné limity. Ty jsou zákonem stanoveny na 35 milionů korun pro škody na zdraví i pro škody na majetku. Určitě se vám také hodí nabízená připojištění, která se vám mohou hodit v případě nehody nebo vandalismu.

Abyste našli opravdu nejlepší povinné ručení pro Lexus, porovnejte si povinné ručení v jednotlivých pojišťovnách.

Srovnání cen havarijního pojištění zdarma

Chcete si sjednat havarijní pojištění, ale neorientujete se v cenách na trhu? Stačí vyplnit pár údajů do naší kalkulačky a my vám poradíme s výběrem i sjednáním nabídky na míru pro vás.

Nejčastější modely Lexus, na které se pojištění využívá

Lexus RX 450h
Lexus RX
Lexus GS
Lexus IS 250
Lexus LC 500
Lexus IS
Lexus LS
Lexus NX 300h
Lexus RX 400h
Lexus GS 450h
Lexus IS 200
Lexus LS 600h
Lexus LX 500
Lexus RX 350