Povinné ručení Lexus

Povinné ručení Lexus

Povinné ručení pro Lexus

Lexus

Značka Lexus společně se značkou Scione patří do koncernu Toyota. Tato divize byla založena roku 1989 a jejím cílem měl být luxusní a exkluzivní automobil nejvyšší třídy určeny pro nejnáročnější klientelu. Nejenže měl konkurovat nejluxusnějším světovým vozům, měl být z nich nejlepší. Prototyp prvního Lexusu byl dokončen v roce 1985 a v průběhu následujících let byl neustále zdokonalován. Výsledkem se stal exkluzivní vůz s promyšleným designem, propracovanými detaily a nejvyšší úrovní služeb. Během pár let se Lexus logicky stal jedničkou mezi vozy této třídy.

Lexus se prodává po celém světě, nejoblíbenější je však v USA. Roku 2007 byl dokonce vyhlášen za nejspolehlivější automobilovou značku na světě, což platí také pro evropský trh, kde si Lexus drží stále vysokou pozici.

Jak vybrat povinné ručení pro Lexus?

Povinné ručení pro Lexus je stejnou povinností jako pro každé jiné vozidlo. Bez něj na silnici nesmíte vyjet, v opačném případě vás čeká vysoká pokuta. Cena povinného ručení pro Lexus se může vyšplhat i na desítky tisíc. Zákonné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla vám kryje záda a když způsobíte nehodu, pokryje škody způsobené třetí osobě na majetku i zdraví. Za to stojí i vyšší pojistné. Myslete ale na to, že povinné ručení nepokryje škody na vašem autě, k tomu slouží havarijní pojištění.

Každému majiteli značky Lexus doporučujeme zvolit vyšší pojistné limity. Ty jsou zákonem stanoveny na 35 milionů korun pro škody na zdraví i pro škody na majetku. Určitě se vám také hodí nabízená připojištění, která se vám mohou hodit v případě nehody nebo vandalismu.

Abyste našli opravdu nejlepší povinné ručení pro Lexus, porovnejte si povinné ručení v jednotlivých pojišťovnách.

Spočítat
povinné ručení

Nejčastější modely Lexus, na které se pojištění využívá

Lexus RX 450h Lexus RX Lexus GS
Lexus IS 250 Lexus LC 500 Lexus IS
Lexus LS Lexus NX 300h Lexus RX 400h
Lexus GS 450h Lexus IS 200 Lexus LS 600h
Lexus LX 500 Lexus RX 350


Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 14

Mluví se o nás