epojisteni logo

Lamborghini Urus

Italská automobilka Lamborghini vznikla v roce 1962. Založil ji italský magnát Ferruccio Lamborghini, který vyráběl traktory a klimatizaci. Nechyběly mu znalosti, zkušenosti a hlavně nadšeni pro sportovní auta. Sám vlastnil Ferrari a Maserati, ale nebyl s nimi tak úplně spokojen. Proto se rozhodl pro vlastní automobilku. Současné Lamborghini patří do koncernu Volkswagen Group.

Lamborghini Urus - první supersportovní SUV na světě

Značka Lamborghini už nevyrábí pouze supersportovní auta. Důkazem toho je model z roku 2018 Lamborghini Urus patřící do kategorie luxusních SUV podobně jako Audi Q7 a Audi Q8. Koncept Urus byl veřejnosti představen o několik dříve na pekingském autosalonu v dubnu 2012. K výrobě však došlo až v roce 2017. Název pro italské SUV byl zvolen podle mohutného domácího skotu Urus.

Odlišné je použití pohonné jednotky. U Lamborghini nebyl použit standardní V10 nebo V12, ale přeplňovaný osmiválcový motor 650 PS o výkonu 478 kW, který najdeme také u modelů Porsche Cayenne a Porsche Panamera, řada Audi S či Bentley Continental. Novější modernizovaná verze má o výkon vyšší o 74 kW.

Lamborghini Urus - jedna výbava a jeden motor

Superluxusní vůz Lamborghini Urus je nabízen pouze v jednom výbavovém stupni nazvaným skromně Standard, jedním benzínovým motorem 4.0 BiTurbo o objemu 3996 ccm a výkonu 478 koní s automatickou převodovkou a pohonem na všechna čtyři kola. Lamborghini Urus může jet rychlostí až 305 kilometrů za hodinu a na stovku se dostane za pouhé tři vteřiny.

Na českém trhu je Lamborghini Urus s ostrými hranami a nízkou siluetou ke koupi od roku 2017 a je tak nejen nejdražším SUV, ale zároveň i nejrychlejším SUV prodávaným na českém automobilivém trhu. Pro zájemce cena činí 5,27 milionu korun a to bez příplatkové výbavy. Za pozornost stojí také nápaditý interiér, který má připomínat kokpit stíhačky.

Pojištění vozidel pro Lamborghini Urus

Chcete-li vyjet se svým novým Lamborghini na silnice a dodržt všech předpisy a zákony, musíte mít sjednané platné odpovědnostní pojištění, které je známé jako povinné ručení. Povinné ručení společně s havarijním pojištění tvoří komplexní pojistnou ochranu pro motorová vozidla, která kryje většinu druhů škod.

Povinné ručení přitom hradí škody zaviněné provozovatelem vozidla, havarijní pojištění se zase vztahuje na škody způsobené na vlastní vozidle z různých příčin (střet se zvěří, požár, pád stromu, vichřice ,krupobití, krádež, vandalismus a další).

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.