epojisteni logo

Jeep Grand Cherokee

Značka Jeep je americký výrobce automobilů, který patří do koncernu Chrysler Group LLC. První Jeepy přitom vzešly na základě soutěže o vývoj a výrobu lehkého terénního vozidla pro americkou armádu. K základním požadavkům patřil pohon 4x4, maximální hmotnost 590 kg, nosnost 272 kg, řízení obou náprav a další. Zvítězila firma Willys-Overland se svým vozem MB, později nazvaným jako Jeep.

Jeep Grand Cherokee - SUV na silnici i do terénu

Jeepy už dávno přestaly být čistě armádními vozy a svou cílovou skupinu našly i mezi širokou veřejností. Dnes se jedná o praktické SUV, které se neztratí na silnici, ani v terénu. Konkrétně model Jeep Grand Cherokee je povedené SUV, které se vyrábí již do roku 1993, a jedná se o první vůz vyrobený po převzetí koncernem Chrysler. Typický je pro něj motor umístěný vpředu s pohonem na všechna čtyři kola.

Jeep Grand Cherokee je plnohodné SUV, které si skvěle vede na silnici a ještě lépe v terénu. První generace se vyráběla do roku 1998, v letech 1999 až 2004 ji vystřídala druhá generace, 2005 až 2010 třetí generace, 2010 až 2017 čtvrtá generace a aktuálně je v prodeji už čtvrtá nejmodernější generace, která má dobré offroadové vlastnosti, skvělé vybavení a navíc za poměrně příznivou cenu alespoň oproti konkurenci ve stejné kategorii aut.

Jeep Grand Cherokee - devět stupňů výbavy a čtyři motory

Nabídka výbav pro Jeep Grand Cherokee je opravdu široká. Celkem jich je devět - Laredo, Limited, Overland, S-Limited, S-Model, SRT, Summit, Trackhawk a Trailhawk. Nejlepší a také nejdražší výbavou disponuje stupeň Trackhawk. Pohon je Jeepu Grand Cherokee pouze na všechna kola a převodka je automatická. Manuální v nabídce vůbec není.

Co se týče nabídky motorů, na výběr jsou dva benzínové a dva naftové motory. Benzínové motory jsou: 6.4 V8 HEMI o objemu 6417 ccm a výkonu 344 kW (461 koní) a 6.2 V8 522 o menším objemu 6166 ccm, avšak vyšším výkonu 522 kW (700 koní). Naftové motory jsou: 3.0 V6 Diesel o objemu 2987 ccm a výkonu 140 kW (187 koní) a 3.0 V6 Diesel se stejným objemem, ale vyšším výkonem 184 kW (246 koní).

Pojištění vozidel pro Jeep Grand Cherokee

S provozem Jeep Grand Cherokee souvisí spousta výdajů od pohonné hmoty, přes servis až po pojištění. V případě pojištění je vhodné mít sjednané nejen zákonné odpovědnostní pojištění známé jako povinné ručení, ale určitě také dobrovolné havarijní pojištění. Součástí obou jsou asistenční služby. Smysl má také řešit některá doplňková připojištění, zejména pojištění čelního skla a hodí se úrazové připojištění.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.