epojisteni logo

Jeep Compass

Jeep je americká značka patřící do koncernu Chrysler, která se specializuje na výrobu terénních vozidel. Původně šlo o výrobu armádního vozidla pro americkou armádu. V soutěži zvítězila firma Willys-Overland s původním modelem MB, z něhož se stal právě Jeep. Po druhé světové válce začal být velký zájem o jeepy i mimo armádu a dnešní modely už jsou určené převážně pro provoz na silnicích stejně jako SUV.

Jeep Compass - tradiční SUV

Jeep Compass už nemá s původním vozidlem pro vojenské využití nic moc společného kromě názvu. Jedná se o moderní SUV, jehož první generace byla uvedena na trh v roce 2006. Nijak zvlášť ale Jeep Compass nezaujal, a proto se Jeep rozhodl u druhé generace tohoto modelu provést velké změny. Druhá generace je v prodeji od roku 2017.

Oproti první generaci je nejnovější Jeep Compass velmi povedeným zástupcem kategorie SUV. Je to stylový, designově velmi povedený vůz, který doslova drtí konkurenční modely. Pozitivně je přitom hodnocen nejen nový design, ale zejména vynikající terénní vlastnosti. Kromě toho, že si poradí i s náročným terénem, nabízí moderní a prostorný interiér. Posádka jistě ocení vysoký komfort, který tento velký vůz poskytuje.

Jeep Compass - šest výbavových stupňů a šest motorů

Moderní SUV Jeep Compass je dodáván v šesti různých stupních výbavy. Nejlevněji vychází výbava Sport, následují výbavy Limited, Night Eagle, Trailhawk, Longitude a nejdražší je výbava S-Limited. Na výběr je manuální i automatická převodovka a pohon jenom na přední nápravu nebo všechna čtyři kola 4x4.

Benzínové motory jsou: 1.4 MultiAir o objemu 1368 ccm a výkonu 103 kW (138 koní) a 1.4 MultiAir 4WD AT o stejném objemu, vyšším výkonu 125 kW (167 koní), s automatickou převodovkou a pohonem 4x4. Naftové motory jsou: 1.6 MultiJet o objemu 1568 ccm a výkonu 88 kW (118 koní), 2.0 MultiJet 4WD o objemu 1956 a o výkonu 103 kW (138 koní), 2.0 MultiJet 4WD AT o stejném objemu a výkonu a s automatickou převodovkou a pohonem 4x4 a 2.0 MultiJet 4WD AT o objemu 1956 ccm, výkonu 125 kW (167 koní), s automatickou převodovkou a pohonem 4x4.

Pojištění vozidel pro Jeep Compass

S autem jako je Jeep Compass máte pocit absolutního bezpečí. I tak jste povinni mít sjednané platné pojištění odpovědnosti známé jako povinné ručení. Stejně tak nikdy nevíte, kdy vaše auto potká drobná nehoda nebo se dostane do zorného úhlu zloděje, a proto je důležité mít také havarijní pojištění. Jedině s kvalitním pojištěním vozidel můžete na cesty vyrazit bez obav.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.