epojisteni logo

Hyundai Tucson

Na konci 50. letech založil podnikavý Korejec Chung Ju Jung opravárenskou firmu za účelem servisu a oprav osobních a nákladních vozidel. Firmě se dařilo, a tak v roce 1967 přibyla další divize Hyundai Motor Company, která byla pověřena výrobou osobních vozidel značky Hyundai.

Hyundai Tucson - více než malé SUV

V roce 2004 jihokorejská automobilka představila nový model Hyundai Tucson (Hyundai JM v Japonsku). Jedná se o malé SUV, o které je v posledních letech velký zájem. Malá SUV se totiž hodí i do měst a zároveň splňují požadavky na lepší výhled při řízení a bezpečnost díky vyššímu podvozku. V roce 2005 Hyundai Tucson získal ocenění Nejlepší nový crossover v Kanadě.

Hyundai Tucson je pětidveřový osobní vůz, který má v základní verzi pohon předních kol. Pohon na všechna kola (4x4) mají až vyšší modelové verze. Model Tucson se vyrábí dodnes. V letech 2010 až 2015 jej nahradila druhá generace vyráběná v továrně v českých Nošovicích, která na našem trhu užívá odlišné označení a to Hyundai ix35. Od roku 2016 je na trhu nejnovější třetí generace opět pod názvem Tucson.

Hyundai Tucson - moderní rodinné SUV

Třetí generace se od původního SUV odlišuje velmi mírně. Proč by to také korejská automobilka dělala, když původní verze byla úspěšná na celosvětovém trhu. Za největší klady je považována prostorná a dobře odhlučněná kabina, pohodlný a líbivý interiér a vyvážené jízdní vlastnosti.


K novinkám třetí generace patří hybridní pohon. Hyundai Tucson je první tzv. mild-hybrid vůz, který kromě dieselového motoru obsahuje baterii s minimální kapacitou. Povedená je také nová sedmistupňová automatická převodovka a palubní deska s moderním dotykovým displejem. Další změnu pocítil design, kdy se baculatý automobilu změnil ve sportovně vyhlížející SUV s příjemně ostře řezanými rysy.

Pojištění vozidel pro Hyundai Tucson

Aktuální nabídka pojištění vozidel je velmi rozmanitá. Každý vlastník motorového vozidla si může vybrat povinné ručení i havarijní pojištění takové, jaké potřebuje. Povinné ručení přitom mít musí, protože se jedná o zákonné pojištění. Havarijní pojištění je dobrovolné a vyplatí se především u nových a dražších aut. Vybrat si také můžete jen některá rizika nebo variantu All risk. K povinnému ručení a havarijnímu pojištění Hyundai Tucson si lze sjednat další připojištění (např. pojištění skel, úrazové pojištění řidiče či všech členů posádky, pojištění zavazadel).

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.