epojisteni logo

Hyundai Kona

Spousta automobilek nevznikla hned jako výrobci vozidel. To je případ jihokorejské automobilky Hyundai, která byla původně založena jako autoservis. Postupem času se zaměřila nejen na výrobu vozidel, ale také na stavbu lodí, elektroniku či chemickou výrobu. V roce 1998 koupila automobilku Kia Motors a stala se z ní pátá největší automobilka na světě. Od roku 2008 je jedna z jejích továren umístěna v českých Nošovicích.

Hyundai Kona - moderní malé SUV

Hyundai Kona patří mezi nové modely jihokorejské automobilky. Vyrábí se teprve od roku 2017 a patří do kategorie malých SUV. Tímto modelem se Hyundai rozhodla vstoupit na trh do stále populárnější kategorie malých SUV. Jméno Kona získala podle stejnojmenného města na exotickém ostrově Havaj.

Hyundai Kona je menší, zábavné auto vybavené moderními bezpečnostními systémy (např. sledování mrtvého bodu, autonomní nouzové brzdění, detekce chodců atd.) a výkonnými motory. V nabídce je Hyundai Kona nabízena s pohonem přední nápravy, ale všech kol, což u menších crossoverů není úplně běžné. V porovnání s podobnými modely od konkurenčních značek je Hyundai Kona velmi dobře vybavená a navíc má na svou velikost neuvěřitelně prostorný interiér.

Hyundai Kona - první generace na trhu

V současné době má Hyundai Kona za sebou krátkou historii. Je nabízená ve třech výbavových stupních - Kona, Premium a Style. Nejlépe vybavená je výbava Premium, která zahrnuje i nejvýkonnější a nejúspornější hybridní motor, kterým je 1.6 GDI HEV. Hybridní motor má objem 1580 ccm, výkon 104 kW a lákavá je zejména příjemná spotřeba 3,9 litrů na 100 km.

Co se týče nabídky motoru, Hyundai Kona je nabízena se třemi benzínovými motory, třemi naftovými motory a jedním hybridním pohonem. Benzínové motory jsou: 1.0 T-GDI o objemu 998 ccm a výkonu 88 kW, 1.6 T-GDI AT 4x2 o objemu 1591 ccm a výkonu 130 kW a 1.6 T-GDI AT 4x4 o objemu 1591 ccm a výkonu 130 kW. Naftové motory jsou: 1.6 CRDi o objemu 1598 ccm a výkonu 85 kW, 1.6 CRDi AT o objemu 1598 ccm a výkonu 100 kW a 1.6 CRDi AT 4x4 o objemu 1598 ccm a výkonu 100 kW.

Pojištění vozidel pro Hyundai Kona

S provozem každého motorového vozidla souvisí zákonná povinnost sjednat si platné pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla. Toto pojištění je tedy dané zákonem a kryje škody, které motorista může způsobit jiným účastníkům provozu. Zejména u novějších a dražších aut je doporučeno také havarijní pojištění. Existují ale i levnější varianty speciálně připravené pro starší vozidla.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.