epojisteni logo

Hyundai ix20 - praktické MPV

Hyundai ix20 patří do kategorie MPV vozidel (multi-purpose vehicle) a začal se vyrábět v roce 2010. Jedná se pětimístný vůz s vyšším rozvorem a vyšší stavbou karoserie. V České republice patří model Hyundai ix20 k nejprodávanějším vozům bez ohledu na kategorie a segmenty. V roce 2013 se stal nejprodávanějším MPV. V roce 2016 se první generace dočkala faceliftu, který ji nadělil výraznější masku chladiče a světel.

Design je moderní, ale nijak nápadný. Hyundai ix20 je primárně praktické auto, jehož hlavní sílo není líbivý vzhled. Interiér je hodně prostorný, ovládání jednoduché a intuitivní. Hyundai ix20 má dobré jízdní vlastnosti a jízda s ním je velmi pohodlná pro celou posádku díky komfortnímu podvozku, který doslova žehlí nerovnosti na silnici.

Hyundai ix20 - dva výbavové stupně a dva motory

U modelu MPV Hyundai ix20 jsou na výběr pouze dva stupně výbavy - levnější Made in Czech Club a dražší a propracovanější Made in Czech Plus. Co se týče nabídky motorů, na výběr jsou pouze dva benzínové motory. Hyundai ix20 lze mít s manuální nebo automatickou převodovkou, pohon je pouze na přední nápravu.

Nabídka motorů není nijak zvlášť pestrá, ale to se u vozů kategorie MPV ani neočekává. U Hyundai ix20 lze mít pouze benzínový motor a to buď 1.6i o objemu 1591 ccm a výkonu 92 kW (123 koní) s manuální převodovkou nebo ten samý motor, ale s automatickou převodovkou.

Pojištění vozidel pro Hyundai ix20

Pojištění patří k výdajům, které s provozem motorového vozidla souvisí. Primárně se jedná o povinné ručení, což je zákonné pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla. Toto pojištění musí mít sjednané každý vlastník auta provozovaného na veřejných komunikacích, jinak mu hrozí finanční postih.

K povinnému ručení si lze sjednat další typy připojištění. Tím hlavním dobrovolným typem je havarijní pojištění, které se vztahuje na škody na vlastním vozidle. Škody může spáchat neznámý vandal či zloděj, ale i živelná událost jako povodeň, požár, pád stromu apod. Patří sem také zaviněná havárie, střet se zvěří, škody způsobené při parkování atd. Součástí povinného ručení i havarijního pojištění jsou asistenční služby.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.