epojisteni logo

Hyundai i30

Známou jihokorejskou automobilku Hyundai založil v roce 1947 Chung Ju Jung. Původní zaměření znělo opravy a servis osobních a nákladních vozidel. O dvacet let později byla založena divize Hyundai Motor Company, která se pustila do výroby vozidel značky Hyundai. Jedním z populárních modelů, který se vyrábí v ČR, je Hyundai i30.

Hyundai i30 - Korejec z České republiky

Pětimístný korejský vůz Hyundai i30 patří mezi automobily střední třídy a na trh byl uveden v roce 2007. Auta určená pro evropský trh se od zahájení prodeje v roce 2008 vyrábí a montují v české továrně v Nošovicích. Možná i proto je Hyundai i30 tak často vidět na českých silnicích. V nabídce jsou tři karosářské varianty - hatchback, kombi a třídveřová varianta 3D. V současnosti je k mání již třetí generace tohoto modelu.

Hyundai i30 - první generace

První generace se vyráběla v letech 2007 až 2011. Čeští zákazníci si mohli vybírat mezi čtyřmi stupni výbavy - Classic, Comfort, Style a Premium. Základním motorem byl benzínový zážehový motor o objemu 1,4 litru a výkonu 80 kW. Na výběr byly také motory 1.6i s výkonem 93 kW a 2.0i s výkonem 105 kW. První generace byla nabízena také s přeplňovanými dieselovými motory a to 1.6 CRDi a 2.0 CRDi.

Hyundai i30 - druhá generace

V roce 2012 první generaci nahradila vylepšená druhá generace Hyundai i30. Zpočátku se jednalo pouze o hatchback, později přibyl také kombi a třídveřová verze. Největší změna spočívala v nabídce výkonnějších motorů a rozšířené sériové výbavě. Základní verze měly klasickou přední masku, zatímco vyšší verze dostaly sportovní masku, jejíž součástí byly dvě chromované lišty. V roce 2015 se druhá generace dočkala faceliftu v podobě nové čelní masky. Hyundai i30 - třetí generace.

V roce 2017 na trh vstoupila už třetí generace Hyundai i30, opět v karosářských verzích hatchback a kombi. V rámci oslav 10. výročí výroby Hyundai v ČR v roce 2018 bylo představeno další karosářské provedení a to fastback i30 N s přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcovým motorem o výkonu 275 koní.

Pojištění vozidel pro Hyundai i30

Komplexní pojištění vozidel vás, respektive vaše úspory, ochrání před nepříjemnými finančními důsledky různých škod. Zákonem nařízené povinné ručení za vás uhradí škody, které provozem svého vozidla způsobíte jiným osobám na jejich majetku a zdraví. Dobrovolné havarijní pojištění se zase vztahuje na škody způsobené živelnými událostmi, střetem se zvěří, vandaly či krádeží. K oběma základní druhům pojištění vozidel si navíc můžete sjednat celou řadu připojištění.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.