Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Hyundai i20

Hyundai i20

Hyundai i20

Jihokorejská společnost Hyundai byla založena v roce 1947 původně jako servis. Zde se auta opravovala, ale nevyráběla. To se však brzy změnilo. Velkým krokem kupředu byla koupě automobilky Kia Motors. Dnešní Hyundai patří k pěti největším automobilkám na světě. Od roku 2008 se některé modely Hyundai vyrábí v českých Nošovicích.

Spočítat
povinné ručení

Hyundai i20 - malý, ale šikovný

Model Hyundai i20 patří do kategorie malých vozů stejně jako česká Škoda Fabia. Také je to její hlavní konkurent. Vyrábí se od roku 2008, kdy nahradil předchozí model Hyundai Getz. Vyrábí se v továrnách v Turecku (Izmit) a Indii. Vyrábí se v jedné karosářské verzi a to hatchback, který má dvě možnosti - třídveřovou a pětidveřovou. Od roku 2018 je v prodeji druhá generace.

Za příplatek si lze koupit verzi s panoramatickou střechou nabízející krásné výhledy. Pozitivně jsou hodnoceny jízdní vlastnosti i prostorný a pohodlný interiér. Do na pohled malého vozidla se pohodlně usadí čtyři dospělé osoby. Ani na zadních sedačkách cestující netrpí nedostatkem místa. Samozřejmě je to menší vůz, který je vhodný spíše na kratší cesty.

Hyundai i20 - čtyři stupně výbavy a čtyři typy motorů

U menšího cenově dostupného vozu nelze očekávat nic extra. V nabídce jsou čtyři výbavové stupně, z nich nejlevnější je Best of family. Nasleduje Family, Family+ a nejdražší varianta s propracovanější výbavou Style. Rozdíl mezi cenou za nejlevnější a nejdražší variantou činí téměř 200 tisíc korun.

Hyundai i20 se dodává pouze s benzínovými motory. Na výběr jsou čtyři typy. Základní pohonnou jednotkou je 1,25 (objem 1284 ccm a výkon 55 kW), následují výkonnější typy 1.25i (objem 1248 ccm a vyšší výkon 62 kW), 1.0 T-GDI (objem 998 ccm a výkon 74 kW) a 1.0 T-GDI (stejný objem, ale nejvyšší výkon 88 kW). Pohon je pouze na přední kola a převodovka je manuální.

Pojištění vozidel pro Hyundai i20

Každý vlastník motorového vozidla musí mít sjednané povinné ručení. Takový je zákon. Pokud povinné ručení nemá, vystavuje se riziku finanční pokuty za každý den bez platného pojištění. V případě zaviněné nehody musí navíc uhradit škodu, kterou poškozenému způsobil. Povinné ručení je tedy stanovené zákonem. Vedle toho existuje havarijní pojištění, které je dobrovolné, a celá řada doplňkových připojištění (např. pojištění skel, úrazové pojištění, pojištění zavazadel). Společně tvoří komplexní pojistnou ochranu pro každý vůz, ať už za vzniklé škody můžete sami nebo je způsobí neznámý pachatel či silná vichřice nebo požár.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás