epojisteni logo

Ferrari a jeho historie

Ferrari patří mezi nejslavnější výrobce supersportovních vozů. Zakladatelem byl italský konstruktér Enzo Ferrari, který původně pracoval pro společnost Alfu Romeo, kde kromě mechanika působil také jako testovací i závodní jezdec. Již zde používal dnes již typický znak pro Ferrari - černý vzpínající se kůň na žlutém podkladu s italskou trikolórou v horní částí. Tento znak mu udělil italský hrabě Enrico Barrac za vítězství v závodě Savio-Ravenna.

Po odchodu z Alfy Romeo si Enzo Ferrari zakládá vlastní společnost pod názvem Auto Avio Costruzioni v roce 1939. Název Ferrari nesměl v příštích pěti letech používat. Skutečná historie vozů Ferrari ale začíná po druhé světové válce v roce 1947. První vyrobeným vozidlem bylo Ferrari 125 GT V12. Velmi slavným vozem bylo také Ferrari 500 F2, sportovní vůz s čtyřválcovým motorem, se kterým jezdec Alberto Ascari vyhrál 16 závodů v letech 1952 až 1953 a stal se dvojnásobným mistrem světa.

V roce 1967 dochází k zahájení spolupráce automobilek Ferrari a Fiat. Fiat postupně odkoupil polovinu akcií Ferrari a nyní je majoritním vlastníkem společnosti.

Jak vybrat povinné ručení pro Ferrari

Jste-li vlastníkem vozidla Ferrari, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Ferrari.

Srovnání cen havarijního pojištění zdarma

Chcete si sjednat havarijní pojištění, ale neorientujete se v cenách na trhu? Stačí vyplnit pár údajů do naší kalkulačky a my vám poradíme s výběrem i sjednáním nabídky na míru pro vás.

Modely značky Ferrari, které si řidiči nejčastěji nechávají pojistit:

Ferrari 458
Ferrari Testarossa
Ferrari F12
Ferrari FF
Ferrari Enzo
Ferrari California
Ferrari Mondial
Ferrari 599
Ferrari 348
Ferrari 360