Povinné ručení Ferrari

Povinné ručení Ferrari

Ferrari a jeho historie

Ferrari patří mezi nejslavnější výrobce supersportovních vozů. Zakladatelem byl italský konstruktér Enzo Ferrari, který původně pracoval pro společnost Alfu Romeo, kde kromě mechanika působil také jako testovací i závodní jezdec. Již zde používal dnes již typický znak pro Ferrari - černý vzpínající se kůň na žlutém podkladu s italskou trikolórou v horní částí. Tento znak mu udělil italský hrabě Enrico Barrac za vítězství v závodě Savio-Ravenna.

Spočítat
ceny

Po odchodu z Alfy Romeo si Enzo Ferrari zakládá vlastní společnost pod názvem Auto Avio Costruzioni v roce 1939. Název Ferrari nesměl v příštích pěti letech používat. Skutečná historie vozů Ferrari ale začíná po druhé světové válce v roce 1947. První vyrobeným vozidlem bylo Ferrari 125 GT V12. Velmi slavným vozem bylo také Ferrari 500 F2, sportovní vůz s čtyřválcovým motorem, se kterým jezdec Alberto Ascari vyhrál 16 závodů v letech 1952 až 1953 a stal se dvojnásobným mistrem světa.

V roce 1967 dochází k zahájení spolupráce automobilek Ferrari a Fiat. Fiat postupně odkoupil polovinu akcií Ferrari a nyní je majoritním vlastníkem společnosti.

Jak vybrat povinné ručení pro Ferrari

Jste-li vlastníkem vozidla Ferrari, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Ferrari.

Nejčastější modely Ferrari, které se nechávají pojistit

Ferrari 458 Ferrari Testarossa Ferrari F12
Ferrari FF Ferrari Enzo Ferrari California
Ferrari Mondial Ferrari 599 Ferrari 348
Ferrari 360


Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 6

Mluví se o nás