epojisteni logo

Daewoo a jeho historie

Tato jihokorejská automobilka byla založená 1967 Kim Woo-jungem. Zabývá se nejen výrobou automobilů, ale v jejím portfoliu najdeme také počítače, spotřební elektroniku, telekomunikační produkty, hudební nástroje či stavební materiál.

S výrobou vozidel společnost začala až v roce 1978 poté, co Kim převzal firmu Shinjin Motor. V roce 1983 se společnost přejmenovala na Daewoo Motor. Až do 90. let byla automobilka součástí skupiny General Motors, pak dochází k jejímu osamostatnění. Osamostatnění ale dovedlo Daewoo téměř k bankrotu a proto se v roce 2002 stává součástí koncernu Chevrolet. Dnes je značka Daewoo zachováná pouze na asijských trzích, ve světě se již prodávají pouze pod značkou Chevrolet.

Jak vybrat povinné ručení pro Daewoo

Jste-li vlastníkem vozidla Daewoo, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Daewoo.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Nejčastější modely Daewoo, které se nechávají pojistit

Daewoo Matiz
Daewoo Lanos
Daewoo Kalos
Daewoo Tico
Daewoo Nubira