epojisteni logo

Dacia Duster - nejlevnější SUV na trhu

Dacia Duster patří mezi nejlevnější crossovery, chcete-li SUV, na automobilovém trh vůbec. Přitom Dacia Duster nebyla původně vůbec pro trh západní Evropy určena. To byl také důvod, proč byla pro své nedostatky často kritizovaná. Automobilka se s nimi však postupně poprala a druhá generace byla navrhovaná už pro celou Evropu.

Dacia Duster kombinuje příznivou cenu, atraktivní a moderní vzhled, spolehlivý motor a pohon na všechna čtyři kola. Úplně první Dacia Duster postavená na platformě Nissan B0 byl veřejnosti představena 8. prosince 2009.

Dacia Duster - první a druhá generace

První generace se vyráběla v letech 2010 až 2017, poté ji nahradila o poznání vylepšená druhá generace, která se vyrábí dodnes. Dacia přitom zůstala u modelu levného, ale funkčního SUV, který se osvědčil. Její cena navíc neklesá tolik jako u daleko dražších modelů SUV od konkurenčních značek. V obou případech design karoserie navrhoval mongolský designer Erde Tungaa, který studoval v Česku.

Motorová výbava druhé generace zůstává velmi podobná. Zákazníci si mohou vybrat mezi benzínovými a naftovými motory. K dispozici je benzínová šestnáctistovka s výkonem 84 kW, zážehový čtyřválec 1,2 TCe s výkonem 80 kW nebo dvě dieselové varianty 1,5 dCi s výkonem 66 kW nebo 80 kW.

Pojištění vozidel pro Dacia Duster

V případě koupě nové Dacia Duster je nutné mít sjednané povinné ručení, které je dané zákonem. Pojistné už se dávno neodvíjí pouze od objemu motoru, ale závisí také na majiteli, jeho věku a bydlišti. Pojišťovny cenu určují na základě hodnocení celé řady kritérií, přičemž každá pojišťovna má vlastní způsob výpočtů. Díky tomu se ceny mohou výrazně lišit a porovnání více nabídek se rozhodně vyplatí.

Doporučeno je také havarijní pojištění, které vozidlo a potažmo peněženku majitele chrání před finančními důsledky možné krádeže či poškození vozidla z různých příčin (dopravní nehoda, vandalismus, živelní události, střet se zvěří apod.). Součástí komplexního pojištění vozidel by mělo být také pojištění skel, případně i úrazové pojištění pro všechny členy posádky. V nabídce je však celá řada dalších doplňkových připojištění zvyšujících pojistnou ochranu Dacia Duster.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.