Povinné ručení Chrysler

Povinné ručení Chrysler

Chrysler a jeho historie

Americká automobilka Chrysler Corporation byla založena roku 1925. Název získala po svém konstruktérovi a zároveň manažerovi Walteru P. Chryslerovi. První model pod touto značku Chrysler Six byl vyroben ještě o rok dříve a bylo velmi úspěšné. Prodalo se jej na 32 tisíc exemplářů, díky čemuž se Chrysler vyšvihl na pátou pozici.

Spočítat
ceny

Ve 30. letech se Chrysler snažil o výrobu vozidel, pro které byly typické aerodynamické tvary. Zákazníky však nenalákaly a hrozící krize byla překonána díky levnějším značkám Plymouth a Dodge, která tehdy patřily Chrysleru.

Do Evropy poprvé proniká Chrysler v 60. let prostřednictvím koupě podílu v třech různých automobilkách. Nebyl příliš úspěšný a v 70. letech byl tento podíl nucen prodat. Podruhé tak činí v 90. letech, kdy v závodě Magna-Steyr v Rakousku začala výroba modelů Chrysler Voyager a zejména Jeep Gand Cherokee, který se dokonce vyrábí dodnes.

V roce 1998 došlo ke spojení Chrysleru s koncernem Daimler, které ale nebylo příliš úspěšné. Chrysler tak byl znovu prodán a v roce 2007 se novým vlastníkem stal Cerberus Capital Management. Do této skupiny patří také Dodge a Jeep.

Jak vybrat povinné ručení pro Chrysler

Jste-li vlastníkem vozidla Chrysler, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Chrysler.

Nejčastější modely Chrysler, které se nechávají pojistit

Chrysler 300C Chrysler Voyager Chrysler PT Cruiser
Chrysler Crossfire Chrysler Pacifica Chrysler Grand Voyager
Chrysler Sebring Chrysler 300M Chrysler 200
Chrysler Intrepid Chrysler Stratus Chrysler Neon


Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 13

Mluví se o nás