epojisteni logo

Chevrolet Camaro

Chevrolet je americká společnost vyrábějící motorová vozidla už do roku 1911, kdy ji založili pánové Louis Chevrolet a William Durant. Později došlo k částečnému prodeji společnosti a Chevrolet se spojil s velikánem v oblasti automobilů General Motors. Značka Chevrolet se používá také na auta vyrobená a dovezená z Evropy (Daewoo a Opel).

Chevrolet Camaro - legenda mezi pony car

Americká sportovní auta označovaná jako pony cars patří mezi automobilové legendy. Jedním z těch nejslavnějších je Chevrolet Camaro. První a dosud nejžádanější generace byla na trh uvedena už v roce 1966 jako konkurence pro obdivovaný Ford Mustang. Osmiválcový motor o objemu 6,2 litru tomuto nádhernému autu neskutečně slušel. Mezi lety 1966 až 2002 se na trhu postupně vystřídaly čtyři generace. Pak byla výroba ukončena.


Ne však na dlouho. Už po čtyřech letech byla výroba Chevrolet Camaro obnovena a na trhu se objevila už pátá generace. Od roku 2017 je v prodeji šestá generace. Stále se jedná o silný vůz, který pohání osmiválec s tím správným zvukem, za kterým se otočí každý muž i žena. Pořídit si jej ale můžete i se slabším dvoulitrovým motorem.

Chevrolet Camaro - jedna výbava a tři motory

U luxusních aut se to s pestrostí výbav nepřehání. Zde se předpokládá, že zájemci na ceně nezáleží a chce to nejlepší. Chevrolet Camaro je nabízený pouze v jedné výbavě, která je skromně označovaná jako Standard. Co se týče motorů, na výběr jsou tři benzínové varianty. Zájemci si mohou zvolit mezi manuální a automatickou převodovkou, pohon je u Chevrolet pouze na zadní nápravu.


Chevrolet Camaro má pod kapotou samé silné motory. První v nabídce je “nejslabší” motor 2.0 Turbo AT o objemu 2000 ccm a výkonu 202 kW (270 koní) a automatickou převodovkou . S tímto motorem Camaro zrychlí na stovku za 5 sekund a může jet rychlostí až 240 km/h. Druhý je osmiválcový motor o objemu 6,2 litru a výkonu 333 kW (446 koní) a manuální převodovkou. Na stovku se dostane za 4 sekundy a maximální rychlost činí 250 km/h. Poslední verze je stejná jako druhá, jen má automatickou převodovku.

Pojištění vozidel pro Chevrolet Camaro

Ať už vlastníte rodinný vůz, SUV nebo sporťák Chevrolet Camaro, potřebujete také kvalitní komplexní pojištění vozidel. U všech vozidel bez výjimky je nutné mít sjednané odpovědnostní pojištění známé jako povinné ručení. U nových a dražších aut je důrazně doporučeno mít také dobrovolné havarijní pojištění. Následuje pestrá paleta doplňkových připojištění, které pojistnou ochranu ještě rozšíří a vylepší.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.