epojisteni logo

Česká Lípa je okresní město v Libereckém kraji. Česká Lípa se rozkládá na obou březích řeky Ploužnice necelých 65 kilometrů od Prahy. Město se rozléhá na 66 Km2 a žije zde 37 tisíc obyvatel. Město bylo založeno na počátku 14. století. Tvář České Lípy se sice během let měnila, ale centrum města zůstalo historické a dnes je dokonce vyhlášeno za městskou památkovou zónu. Česká Lípa je napojena na nadúrovňovou silnici I/9 z Prahy do Nového Boru. Město dále protíná rychlostní silnice II/262.

Srovnání povinného ručení v České Lípě

V České Lípě působí řada finančních ústavů. Mezi největší poskytovatele povinného ručení tam můžeme nalézt pojišťovny jako Wüstenrot, ČSOB nebo Česká pojišťovna. Další distribuce zákonného pojištění vozidel je prováděna přes finanční poradce nebo jiné obchodní zástupce. Přestože je v České Lípě velký výběr prodejců povinného ručení, zdaleka nezahrnuje celostátní nabídku pojištění. Srovnat všechny pojišťovny můžete nejrychleji přes online porovnání, kde můžete povinné ručení také snadno objednat.

Jak vybrat nejlevnější pojištění v České Lípě

Využijte online porovnání a vyberte to nejlevnější povinné ručení v celé České republice. Místní prodejci sice mohou zajímavé ceny, ale reálnou úsporu na pojištění získáte, pokud si vyberete opravdu nejlevnější pojišťovnu. Stačí pouze zadat základní informace o Vás a o vozidle do krátkého online formuláře a porovnávač okamžitě najde v databázi konkrétně pro Vás to nejlevnější povinné ručení. Porovnání povinného ručení je naprosto zdarma.

Cena povinného ručení dle nehodovosti v České Lípě

Chcete-li za povinné ručení platit méně, přestěhujte se do jiného kraje a ideálně do menší obce. Jak to? Na cenu povinného ručení nemají vliv pouze výkon a objem motoru či rok výroby vozidla, ale také věk a trvalé bydliště vlastníka vozidla a pojištěného. Pojišťovny jsou si vědomy, že v některých částech republiky se bourá více a v jiných částech méně. Rozdíl nespočívá pouze městy a obcemi, kde je rozdílná hustota provozu, ale i mezi jednotlivými kraji. Například nejhůře jsou na tom motoristé žijící v Praze, Středočeském a Moravskoslezském kraji, kde je evidován nejvyšší počet dopravních nehod. Naopak nejlépe jsou na tom řidiči z Karlovarského kraje a Vysočiny. Ani Česká Lípa si nemusí stěžovat. Podle statistiky nehodovosti z roku 2015 patří Liberecký kraj ke krajům s nízkým počtem nehod, a motoristé zde pravděpodobně zaplatí za povinné ručení o dost méně než Pražané.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.