epojisteni logo

Bentley a jeho historie

Britská značka Bentley je známá především jako výrobce luxusních vozů a sportovních kupé. V roce 1919 tuto světoznámou značku založil Walter Owen Bentley (1888-1971). Walter Owen Bentley byl znám jako W.O. a proslul díky výrobě rotačních motorů, které byly používány v 1. světové válce. První vůz značky Bentley přišel na trh v roce 1921 a šlo o slavný model Bentley 3L, vyráběný až do roku 1929.

Hospodářská krize narušila poptávku po luxusních výrobcích. Krize postihla také společnost Bentley, kterou se i přes velké finanční dotace nepodařilo udržet. Proto byla v roce 1931 prodána společnosti Rolls-Royce, který ji začlenil pod svou značku. Až do 80. let byl jejím vlastníkem právě Rolls-Royce, který identitu této značky na několik desítek let potlačil. Nejslavnějšími modely těchto let se staly Bentley Continental a Bentley S3.

V 80. letech byla společnost převzata koncernem Volkswagen, kterému se podařilo znovu obnovit slávu značky. V roce 2002 se do historie zapsala výrobou vozu Bentley State pro britskou královnu. Slavnými modely se staly zejména Bentley Continental GT, kabriolet Azure či Bentley Mulsanne.

Jak vybrat povinné ručení pro Bentley

Jste-li vlastníkem vozidla Bentley, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Bentley.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Nejčastěji pojišťované modely Bentley

Bentley Bentayga
Bentley Continental GT
Bentley Mulsanne