Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
Klientské sekce (moje smlouvy a kalkulace)
840 888 444
Zavolejte nám
info@epojisteni.cz

Povinné ručení Alfa Romeo

Povinné ručení Alfa Romeo

Alfa Romeo a jeho historie

Společnost Alfa Romeo byla založená v roce 1907 italským aristokratem Cavalierem Ugo Stellou pod názvem „Darracq Italiana“. Značka ALFA vzniká o několik let později z počátečních písmen Anonima Lombarda Fabbrica Automobili (Automobilová továrna Lombard).

Během první světové války společnost převzal podnikatel Nicol Romeo, který začal přednostně vyrábět vojenskou techniku. K výrobě vozidel se vrátil po skončení války v roce 1919 a o rok později název společnosti změnil na Alfa Romeo. První vozidlo pod tímto názvem vstoupilo na trh v témže roce. V období druhé světové války, kdy nad společností převzala kontrolu vláda, vyráběli především luxusní vozy na zakázku. Po bombardování továrny musela společnost překonat krizi, a proto se začala orientovat na na výrobu menších vozidel dostupných pro širší vrstvy lidí.

V roce 1986 Alfu opouští vláda a novým vlastníkem se stala společnost FIAT. Od stejného roku je Alfa Romeo součástí skupiny Fiat SpA.

Jak vybrat povinné ručení pro Alfa Romeo

Jste-li vlastníkem vozidla Alfa Romeo, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Alfa Romeo.

Spočítat
ceny

Nejrozšířenější modely Alfa Romeo, na které se pojištění využívá:

- Alfa Romeo Giulia

- Alfa Romeo 159

- Alfa Romeo Stelvio

- Alfa Romeo 156

- Alfa Romeo Giuliet

- Alfa Romeo 147

- Alfa Romeo Brera

- Alfa Romeo GT

- Alfa Romeo 4C

- Alfa Romeo Spider

- Alfa Romeo 166

- Alfa Romeo MiTo

- Alfa Romeo GTV

- Alfa Romeo 155

- Alfa Romeo 146

- Alfa Romeo 75

- Alfa Romeo 164

- Alfa Romeo 145

- Alfa Romeo 33

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 6

Mluví se o nás