Povinné ručení Alfa Romeo

Povinné ručení Alfa Romeo

Alfa Romeo a jeho historie

Společnost Alfa Romeo byla založená v roce 1907 italským aristokratem Cavalierem Ugo Stellou pod názvem „Darracq Italiana“. Značka ALFA vzniká o několik let později z počátečních písmen Anonima Lombarda Fabbrica Automobili (Automobilová továrna Lombard).

Během první světové války společnost převzal podnikatel Nicol Romeo, který začal přednostně vyrábět vojenskou techniku. K výrobě vozidel se vrátil po skončení války v roce 1919 a o rok později název společnosti změnil na Alfa Romeo. První vozidlo pod tímto názvem vstoupilo na trh v témže roce. V období druhé světové války, kdy nad společností převzala kontrolu vláda, vyráběli především luxusní vozy na zakázku. Po bombardování továrny musela společnost překonat krizi, a proto se začala orientovat na na výrobu menších vozidel dostupných pro širší vrstvy lidí.

V roce 1986 Alfu opouští vláda a novým vlastníkem se stala společnost FIAT. Od stejného roku je Alfa Romeo součástí skupiny Fiat SpA.

Jak vybrat povinné ručení pro Alfa Romeo

Jste-li vlastníkem vozidla Alfa Romeo, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Alfa Romeo.

Spočítat
ceny

Nejrozšířenější modely Alfa Romeo, na které se pojištění využívá:

Alfa Romeo Giulia Alfa Romeo 156 Alfa Romeo 33
Alfa Romeo 159 Alfa Romeo Giuliet Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Stelvio Alfa Romeo Brera Alfa Romeo GT
Alfa Romeo 4C Alfa Romeo Spider Alfa Romeo 166
Alfa Romeo MiTo Alfa Romeo GTVr Alfa Romeo 155
Alfa Romeo 146 Alfa Romeo 75 Alfa Romeo 164
Alfa Romeo 145


Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 8

Mluví se o nás