Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Začněte zde

Povinné ručení pro užitková vozidla

Povinné ručení

  •  Nejlevnější povinné ručení pro všechny typy užitkových vozidel
  •  Porovnání nabídek pojišťoven zdarma
  •  Vyřízení online

Spočítat cenu

Povinné ručení pro užitková vozidla

Pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla neboli povinné ručení je pojištění dané zákonem. To znamená, že toto pojištění musí mít sjednané všichni majitelé motorových vozidel. Podrobnou definici povinného ručení najdete v zákoně č. 168/1999 Sb. Ze nepojištěné vozidlo hrozí jeho majiteli pokuta až 40 tisíc korun a povinnost uhradit sankční příspěvek od 20 do 300 korun za každý den, po který vozidlo nebylo pojištěné.


Porovnat povinné ručeníZákladními pojistnými limity, na které lze vozidlo pojistit, a které jsou určeny zákonem, jsou 35 milionů na zdraví a 35 milionů na majetkové škody. Pojišťovny však obvykle nabízí dvě až tři varianty i s vyššími limity. Majitelé si tedy sami mohou zvolit povinné ručení s limitem až do 100 milionů korun.

Povinné ručení se netýká jen osobních automobilů, ale také motocyklů, užitkových vozidel, traktorů, autobusů a dalších. Povinné ručení musí všechna vozidla, která se pohybují na veřejných komunikacích. Povinnost mít sjednané povinné ručení platí pro:


Povinné ručení užitkových vozidel

Zde, na stránkách ePojisteni.cz pro Vás neustále aktualizujeme nabídky povinného ručení pro užitková vozidla. Sjednejte si u nás povinné ručení a získejte nejlevnější pojištění pro Váš vůz. Jednotlivé nabídky si snadno porovnáte a vybranou nabídku si jednoduše uzavřete ihned online. Povinné ručení je platné okamžitě, a proto Vám zelenou kartu obratem zašleme emailem. Originály smluv a zelenou kartu Vám následně zašleme poštou.


Porovnat povinné ručení


Porovnání cen povinného ručení 
Porovnat havarijní pojištění 
Mobilní web / Klasický web