Povinné ručení pro traktor

  • Nejlevnější povinné ručení pro traktor online
  • S námi ušetří až 85 % řidičů
  • Porovnání nabídek do 2 minut
  • Zelená karta ihned na váš e-mail
Výsledek
do 2 minut
Úspora
až 50%
6 Zákazníků zde nyní srovnává

Povinné ručení pro traktor

Povinné ručení pro traktor

Zákon č. 168/1999 Sb. říká, že každý majitel motorového vozidla, které je provozováno na veřejných silnicích v České republice musí mít sjednané pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla, které většina lidí zná spíše pod lidovým názvem povinné ručení. Z povinného ručení jsou hrazeny všechny škody na zdraví a majetku osob, které řidič způsobí provozem svého vozidla a to až do maximální výše pojistného limitu.

Sjednat povinné ručení

V případě, že řidič provozuje vozidlo bez platného pojištění, hrozí mu pokuta ve výši až 40 tisíc korun. Zároveň je povinen uhradit tzv. sankční příspěvek ve výši od 20 do 300 korun za každý den dle typu vozidla. Pokud navíc majitel způsobí škodu s nepojištěným vozidlem, musí ji uhradit v plné výši a to ze své kapsy. A to se může velmi prodražit.

Povinné ručení je zákonné pojištění povinné pro všechna motorová vozidla, kterým byly přiděleny registrační značky, technický průkaz a jsou provozované na veřejných komunikacích v ČR. Pojištění musí mít všechny osobní a nákladní automobily, ale také motocykly, traktory, pracovní stroje, přípojná vozidla, autobusy, obytné automobily, sanity a tahače.

Povinné ručení pro traktory

Povinné ručení se tedy týká všech motorových vozidel, kterým byly přiděleny registrační značky a technický průkaz. Také traktory občas využívají veřejné komunikace, a proto i pro ně platí povinnost mít sjednané pojištění traktoru. Povinné ručení pro traktory dělíme na tři kategorie:

  • Jednonápravový kultivační traktor
  • Provoz traktoru bez SPZ
  • Traktor s SPZ

Do poslední kategorie patří ty traktory, které nejvíce využívají dopravní komunikace a povinné ručení se pohybuje od 1 500 korun výše. Ve zbylých dvou kategoriích jsou traktory méně rizikové, a proto je i cena povinného ručení pro traktor levnější přibližně o tisíc korun méně.

Aktualizovanou nabídku na povinné ručení pro traktory si můžete spočítat v online kalkulačce. Snadno a rychle vám porovnáte nabídky všech významných pojišťoven, které povinné ručení pro traktory nabízí. Vyřízení povinného ručení trvá pouze dvě minuty a je platné ihned po zaplacení. Zelenou kartu obdržíte na e-mail a její originál včetně smlouvy vám po vyžádání můžeme zaslat i poštou.

Porovnat ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 19

Příklady nabídek povinného ručení

Škoda Fabia 1.2/47 kW, rok 2006

(M. Polanská, Trojanovice) Běžná sazba: 4 190 Kč Naše nejvyšší sazba: 2 090 Kč Úspora 2 100 Kč ročně

Škoda Octavia 1.9/81 kW, rok 2008

(S. Tománek, Praha) Běžná sazba: 7 990 Kč Naše nejvyšší sazba: 4 590 Kč Úspora 3 400 Kč ročně

Mluví se o nás