Povinné ručení pro tahač

  • Online srovnání pojišťoven
  • Jednoduše a rychle do 2 minut
  • Zelená karta ihned na váš e-mail
  • Úspora až 50 %
Výsledek
do 2 minut
Úspora
až 50 %
7 Zákazníků zde nyní srovnává

Povinné ručení pro tahač

Povinné ručení pro tahač

Všechna motorová vozidla musí být ze zákona pojištěna. Tento zákon č. 168/1999 Sb. říká, že každý vlastník motorového vozidla musí mít sjednané pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla, které je více známé pod označením povinné ručení. Z povinného ručení jsou hrazeny škody, které vlastník pojištěného vozidla způsobí dalším osobám na jejich majetku či zdraví.

Porovnat ceny

V případě, že majitel motorového vozidla nemá zákonné pojištění sjednané vůbec, vystavuje se riziku finanční pokuty v maximální výši 40 tisíc korun. Zároveň musí zaplatit sankční příspěvek od 20 do 300 korun za každý den, kdy nebylo vozidlo pojištěné. Povinné ručení za tuto dobu musí samozřejmě zaplatit také.

Pojišťovny, které chtějí srovnání pojištění vozidel nabízet, musí vlastnit příslušnou licenci. Jejich nabídky pojištění musí splňovat zákonem dané parametry, jako jsou například pojistné limity ve výši 35 milionů na škody na zdraví a životě a 35 milionů na majetkové škody. Další parametry povinného ručení se mohu lišit. Jedná se například o cenu, doplňkové pojištění či služby.

Povinnost mít sjednané povinné ručení platí pro ta motorová vozidla, která mají technický průkaz, registrační značky a jsou provozovaná na veřejných komunikacích v ČR. Povinné ručení tedy musí mít uzavřené osobní a nákladní automobily, motocykly, traktory, autobusy, obytné automobily, přípojná vozidla, pracovní stroje, sanity a tahače.

Povinné ručení pro kamion

Povinné ručení pro kamion je tedy také ze zákona povinné. Jelikož jsou kamiony nejvýkonnějšími motorovými vozidly, jsou také zároveň nejrizikovější. Pokud tahač způsobí nehodu, jsou škody velmi vysoké. Proto je povinné ručení pro tahače návěsů velmi drahé a pohybuje se od 50 tisíc korun výše.

Povinné ručení pro tahače návěsů nabízíme zde na ePojisteni.cz jakožto největší online poskytovatel pojištění v ČR. U nás si můžete jednotlivé nabídky od různých pojišťoven během pár minut porovnat. Vybrané pojištění si poté snadno uzavřete online. Zelenou kartu obdržíte obratem na váš e-mail a originál vám v případě zájmu zašleme i poštou.

Porovnat ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 15

Příklady nabídek povinného ručení

Škoda Fabia 1.2/47 kW, rok 2006

(M. Polanská, Trojanovice) Běžná sazba: 4 190 Kč Naše nejvyšší sazba: 2 090 Kč Úspora 2 100 Kč ročně

Škoda Octavia 1.9/81 kW, rok 2008

(S. Tománek, Praha) Běžná sazba: 7 990 Kč Naše nejvyšší sazba: 4 590 Kč Úspora 3 400 Kč ročně

Mluví se o nás