Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Začněte zde

Povinné ručení pro skútry a mopedy

Povinné ručení - skúter a moped

  •  Srovnejte nabídky pojišťoven za méně než 2 minuty
  •  Povinné ručení pro motocykly se slevou až 70 %

Spočítat cenu

Nabízíme stovky nabídek pojištění

logo-Axa pojišťovna logo - Česká Pojišťovna logo-ČSOB Pojišťovna logo-Kooperativa pojišťovna logo-Slavia pojišťovna logo-Uniqa pojišťovna

Akční ceny povinného ručení pro skútry a mopedy

Zákonná povinnost mít uzavřené pojištění odpovědnosti za škody z provozu motorového vozidla neboli povinné ručení se týká nejen osobních vozidel, ale také vozidel nákladních, autobusů, zemědělských strojů a v poslední řadě také tzv. jednostopých vozidel, kam patří také mopedy a skútry. Povinné ručení vás vyjde na pár set korun ročně, případná škoda však může vyjít i na stovky tisíc korun. Nemluvě o zákonné pokutě, která nedbalému řidiči za nesjednané pojištění hrozí.

Zjednodušená definice mopedu zní, že se jedná o dopravní prostředek se dvěma koly pro jednu osobu s maximální rychlostí do 45 km/h a s objemem motoru do 50 cm³. Moped nemusí být evidován v centrálním registru vozidel na rozdíl od skútru. Skútr má vyšší objem motoru od 50 do 125 cm³ a velké cestovní skútry s objemem až do 650 cm³ se již podobají klasickým motocyklům.


Porovnat povinné ručení

Srovnání povinného ručení pro skútry

Mopedy ani skútry nebývají považovány za postrachy silnic. Jimi způsobené škody nebývají nijak velké. Řidiči skútrů jsou naopak častěji obětmi než viníky dopravních kolizí. Povinné ručení je díky nízkému objemu a malé nehodovosti poměrně nízké a pohybuje se okolo pár set korun ročně. Každá koruna se však počítá, a proto se vyplatí porovnat si více produktů a vybrat si nejkvalitnější povinné ručení za nejvýhodnější cenu.

Kolik ušetříte na povinném ručení?

Objem v cm3 Běžná cena Naše maximální cena Garantovaná úspora
do 50 cm3 1 500 Kč  290 Kč 1 210 Kč
51 - 350 cm3 3 500 Kč  540 Kč 2 960 Kč
351 - 500 cm3 4 500 Kč 1 340 Kč 3 160 Kč
nad 500 cm3 6 921 Kč 1 690 Kč 5 231 Kč

Hledáte povinné ručení pro Váš motocykl? Přehled podle značek motocyklů naleznete zde.


Porovnat povinné ručení


Mobilní web / Klasický web