epojisteni logo

Moravské městečko Prostějov leží v Olomouckém kraji na západním okraji Hané cca 17 km jihozápadně od města Olomouc. První písemné zmínky jsou známy již z poloviny 12. století, které se zmiňují o malé trhové osadě. Z malé osady se vyvinulo krásně město, jehož historické centrum se zachovalo dodnes a je vyhlášené městskou památkovou zónou. Nachází se zde památka jako Nová a Stará radnice, městské hradby, Marianský sloup a mnoho dalších.

Srovnání povinného ručení v Prostějově

V Prostějově najdete pobočky pojišťoven, kde si můžete povinné ručení sjednat osobně. Pokud si však chcete porovnat více nabídek a vybrat si tu nejlepší, bude pro Vás lepší sjednat si pojištění přes internet, kde si můžete v klidu domova nabídky srovnat.

Jak vybrat nejlevnější povinné ručení v Prostějově

Na internetu si můžete snadno a rychle porovnat nabídky povinného ručení ode všech pojišťoven. Zabere Vám to jen pár minut a ihned se dozvíte, která z pojišťoven je nejlevnější. Vybrané povinné ručení si pak můžete ihned objednat online.

Cena povinného ručení dle nehodovosti v Prostějově

Žijete v malé vesničce nebo ve větším městě, jako je právě Prostějov? Pak vězte, že přesně tento údaj bude pro pojišťovnu zásadní, až bude počítat cenu povinného ručení právě pro vaše vozidlo. Trvala adrese pojištěného hraje při výpočtu ceny povinného ručení stejně důležitou roli jako věk pojištěného, délka bezeškodního průběhu či objem a výkon motoru. Proč tomu tak je? Souvisí to s hustotou provozu, a tedy i s mírou rizika vzniku nehody. Je pravděpodobnější, že se pojištěný stane účastníkem dopravní nehody ve městě než v menší obci, kde je hustota provozu výrazně nižší. Proto řidič z malé obce zaplatí na pojistném méně než řidič žijící ve větším městě. Konkrétně Prostějov leží v Olomouckém kraji, kde je nehodovat relativně nízká. V roce 2015 se Olomoucký kraj “umístil” na 8. místě ze 13 krajů. Celkem zde došlo k 97 790 nehodám, což je oproti Praze méně než třetina.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.