epojisteni logo

Jízda na čtyřkolce slibuje nejen velkou zábavu, ale také se jedná o šikovného pomocníka. To však neznamená, že můžete jezdit bez povinného ručení. Než si čtyřkolku pořídíte, ujistěte se, že máte všechny kompletní informace a na nic důležitého nezapomenete.

Čtyřkolky nejčastěji využívají horské chaty pro jízdu ve sněhu, ve kterém se běžný vůz i s pohonem na všechna čtyři kola pohybuje s velkými obtížemi nebo vůbec. Za čtyřkolku stačí připnout vlek a návštěvníky horské chaty i jejich zavazadla je ihned postaráno. Zábavu slibují čtyřkolky sportovní, které však nemají dostatečně silnou konstrukci pro montáže různých pracovních doplňků.

Čtyřkolky a 3 kategorie řidičského oprávnění

Kategorie LB

Tato kategorie zahrnuje lehké čtyřkolky s hmotností nižší než 350 kg, zdvihovým objemem menším než 50 ccm nebo výkonem nižším než 4 kW a maximální rychlostí 45 km/h. Pro tuto kategorii stačí disponovat řidičským oprávněním skupiny AM a A. Řidič lehké čtyřkolky by neměl zapomínat ani na svou bezpečnost a chránit se helmou a štítem nebo brýlemi.

Kategorie LE

Tato kategorie zahrnuje středně těžké a dvoumístné čtyřkolky s hmotností nižší než 400 kg nebo výkonem nižším než 15 kW. Pro tuto kategorii je nutné disponovat řidičským oprávněním skupiny B. Řidič lehké čtyřkolky by neměl zapomínat ani na svou bezpečnost a chránit se helmou a štítem nebo brýlemi.

Kategorie R

Tato kategorie zahrnuje lehké a jednomístné čtyřkolky s hmotností nižší než 400 kg, zdvihovým objemem a maximální rychlostí 40 km/h. Pro tuto kategorii stačí disponovat řidičským oprávněním skupiny AM a A. Řidič lehké čtyřkolky není povinen nosit ochranné pomůcky, ale v zájmu své bezpečnosti by se měl chránit helmou a štítem nebo brýlemi.

POV pro čtyřkolku

Se čtyřkolkou smí řidič vyjet na veřejné komunikace pouze tehdy, je-li homologovaná pro veřejný provoz a má platnou technickou prohlídku. V takovém případě se čtyřkolka neobejde bez platného povinného ručení. Povinné ručení si lze jednoduše vybrat a uzavřít online prostřednictvím praktického srovnávače povinného ručení online. Stačí vyplnit požadované údaje.


Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo