epojisteni logo

Město Ostrava leží na rozhraní Moravy a Slezská nedaleko polských hranic na soutoku čtyř řek - Lučiny, Opavy, Ostravice a Odry. Jedná se o třetí největší město v České republice, jeho rozloha činí 214 km2 a žije zde téměř 300 tisíc obyvatel. Ostrava patří k českým univerzitním městům. Poprvé se o Ostravě, původně malé osadě Ostrá, dočteme v pramenech z počátku 13. století.

Srovnání povinného ručení v Ostravě

Povinné ručení si v Ostravě můžete sjednat jak osobně, tak ve spolupráci s pojišťovacími zprostředkovateli nebo online z pohodlí svého domova. V Ostravě se nachází pobočky všech českých pojišťoven. Nejvýhodnější a nejrychlejší je však srovnání povinného ručení na internetu.

Jak vybrat nejlevnější povinné ručení v Ostravě

Skutečně nezávislé srovnání povinného ručení si můžete udělat na internetu, které je navíc zdarma a nezávazné. Během pár minut máte před sebou cenový přehled nabídek na povinné ručení, z něhož si snadno vyberete nejlevnější povinné ručení, které si můžete sjednat online.

Cena povinného ručení dle nehodovosti v Ostravě

Cenu povinného ručení ovlivňují různé faktory. Mezi hlavní patří značka a typ vozidla, objem a výkon motoru, rok výroby vozidla, věk pojištěného a také trvalá adresa, kde je pojištěný trvale přihlášený. Proč výši pojistného ovlivňuje právě trvalá adresa? Pojišťovny sledují statistiky a dobře si uvědomují, že k většímu počtu nehod dochází ve městech oproti vesnicím, a že některé kraje mají vyšší nehodovost než jiné. Například Moravskoslezský kraj patří mezi kraje s vysokým počtem nehod. V roce 2015 byla s celkovým počtem řešených nehod 193 745 třetí. “Předběhla” ji pouze Praha a Středočeský kraj. Jelikož je Ostrava druhým největším městem v ČR, patří mezi rizikovější města. Podle indexu bezpečnosti, který vychází ze statistik české policie, je Ostrava jedním z nejméně bezpečných měst v České republice.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.