epojisteni logo

Město Opava se nachází v Moravskoslezském kraji v Opavské pahorkatině. Převážná část města leží ve Slezsku. Původně královské a zemské město patří k nejstarším obydleným oblastem a v písemných pramenech se o něm poprvé zmiňují na konci 12. století. Ve městě se nachází řada historických památek a k významným rodákům patří zejména básník Petr Bezruč.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Srovnání povinného ručení v Opavě

Kdo upřednostňuje osobní kontakt, může si povinné ručení sjednat na některé z poboček pojišťoven (Česká pojišťovna, ING Pojišťovna, Kooperativa a další), které mohou povinné ručení prodávat. Kdo naopak upřednostní rychlost a úsporu, využije spíše služeb pojišťovacího makléře nebo ještě lépe, sjedná si pojištění online.

Jak vybrat nejlevnější povinné ručení v Opavě

Cena povinného ručení dle nehodovosti v Opavě

Na ceně povinného ručení se odráží více kritérií, než je pouze rok výroby, objem motoru nebo věk řidiče. Poměrně zásadní vliv má také trvalá adrese pojištěného a kraj, v němž je vozidlo registrováno. V každém kraji a městě totiž hrozí různá pravděpodobnost rizika, zda k nehodě dojde. Ve vesnici je toto riziko o dost menší než ve městě, kde se každý den pohybuje několikanásobně vyšší počet aut. Pokud tedy řidič bydlí v menším městě, bude za povinné ručení platit s největší pravděpodobností méně než motorista žijící v Praze. Co se týče konkrétně Opavy, řidiči by zde měli počítat spíše s vyšším pojistným. Opava je součástí Moravskoslezského kraje, kde dochází k velkému počtu nehod. V roce 2015 Policie evidovala 193 745 nehod, což je třetí nejvyšší číslo hned po hlavním městě Praze a Středočeském kraji.

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo