Povinné ručení pro nákladní automobil

  • Online srovnání pojišťoven
  • Jednoduše a rychle do 2 minut
  • Zelená karta ihned na váš e-mail
Výsledek
do 2 minut
Úspora
až 50%
pojisteni
98 Zákazníků zde nyní srovnává

Povinné ručení pro vozidla nad 3,5 tuny

Povinné ručení pro vozidla nad 3,5 tuny

V České republice platí povinnost sjednání zákonného pojištění známého pod názvem povinné ručení, které se vztahuje nejen na motocykly a osobní vozidla, ale také na nákladní vozidla, traktory, autobusy, sanity, obytné automobily, tahače, různé pracovní stroje a přípojná vozidla i bez vlastního motoru. Platí pravidlo, že každé registrované vozidlo s technickým průkazem a registračními značkami, musí být pojištěno.

Porovnat ceny

Pojištění nákladních vozidel nad 3,5 tuny

Povinné ručení ovlivňují různá kritéria jako značka a typ vozidla, objem a výkon motoru, rok výroby, ale také jeho celková hmotnost. V případě nákladních vozidel rozlišujeme tři hmotnostní kategorie:

  • Nákladní vozidlo do 3,5 tuny
  • Nákladní vozidlo nad 3,5 tun až do 12 tun
  • Nákladní vozidlo nad 12 tun

Všeobecně platí, že čím těžší nákladní vůz je, tím více majitel a provozovatel za povinné ručení nákladního vozidla zaplatí. Je to logické, protože velké a těžké nákladní vozidla mívá vážnější dopad na stav veřejných komunikací a v případě nehody vznikají daleko vyšší škody.

Co je to nákladní vozidlo

Nákladní vozidlo je lidově označováno jako náklaďák a jedná se užitkový vůz, který slouží primárně k přepravě různého nákladu. Nákladní vozidla se dělí dle váhy (viz. výše) s tím, že většina omezení a zákazů na komunikací platí až pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny.

Mezi nákladní vozidla patří zejména často používané pickupy a dodávky, dále pak skříňové, plachtové, valníkové a sklápěčkové nákladní automobily, cisterny, jeřáby, bagry, požárnické vozy, vozidla pro přepravu zvířat, pojízdné prodejny atd. Speciální nákladních vozidel existuje celá řada a všechny bez výjimky musí mít sjednané platné pojištění. Výjimky jsou definovány v příslušném zákoně.

Jak vybrat povinné ručení pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny

Nákladní vozidla jsou obvykle součástí flotilového pojištění, které firmy s pojišťovnami řeší v rámci jedné velké pojistné smlouvy. V takovém případě firma pouze nahlásí každý nový vůz, který je poté zařazen do pojistné smlouvy. Jinak lze samozřejmě povinné ručení řešit samostatně a to prostřednictvím porovnání pojištění online, kdy si povinné ručení nejen srovnáte, ale také rovnou uzavřete.

Sjednejte si výhodnější povinné ručení

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 14

Příklady nabídek povinného ručení

Škoda Fabia 1.2/47 kW, rok 2006

(M. Polanská, Trojanovice) Běžná sazba: 4 190 Kč Naše nejvyšší sazba: 2 090 Kč Úspora 2 100 Kč ročně

Škoda Octavia 1.9/81 kW, rok 2008

(S. Tománek, Praha) Běžná sazba: 7 990 Kč Naše nejvyšší sazba: 4 590 Kč Úspora 3 400 Kč ročně

Mluví se o nás