epojisteni logo

Povinné ručení pro nákladní automobil

  • Online srovnání pojišťoven

  • Jednoduše a rychle do 2 minut

  • Zelená karta ihned na váš e-mail

epojištěni auto

Povinné ručení pro vozidla nad 3,5 tuny

V České republice platí povinnost sjednání zákonného pojištění známého pod názvem povinné ručení, které se vztahuje nejen na motocykly a osobní vozidla, ale také na nákladní vozidla, traktory, autobusy, sanity, obytné automobily, tahače, různé pracovní stroje a přípojná vozidla i bez vlastního motoru. Platí pravidlo, že každé registrované vozidlo s technickým průkazem a registračními značkami, musí být pojištěno.

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Pojištění nákladních vozidel nad 3,5 tuny

Povinné ručení ovlivňují různá kritéria jako značka a typ vozidla, objem a výkon motoru, rok výroby, ale také jeho celková hmotnost. V případě nákladních vozidel rozlišujeme tři hmotnostní kategorie:

  • Nákladní vozidlo do 3,5 tuny

  • Nákladní vozidlo nad 3,5 tun až do 12 tun

  • Nákladní vozidlo nad 12 tun

Všeobecně platí, že čím těžší nákladní vůz je, tím více majitel a provozovatel za povinné ručení nákladního vozidla zaplatí. Je to logické, protože velké a těžké nákladní vozidla mívá vážnější dopad na stav veřejných komunikací a v případě nehody vznikají daleko vyšší škody.

Co je to nákladní vozidlo

Nákladní vozidlo je lidově označováno jako náklaďák a jedná se užitkový vůz, který slouží primárně k přepravě různého nákladu. Nákladní vozidla se dělí dle váhy (viz. výše) s tím, že většina omezení a zákazů na komunikací platí až pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny.

Mezi nákladní vozidla patří zejména často používané pickupy a dodávky, dále pak skříňové, plachtové, valníkové a sklápěčkové nákladní automobily, cisterny, jeřáby, bagry, požárnické vozy, vozidla pro přepravu zvířat, pojízdné prodejny atd. Speciální nákladních vozidel existuje celá řada a všechny bez výjimky musí mít sjednané platné pojištění. Výjimky jsou definovány v příslušném zákoně.

Jak vybrat povinné ručení pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny

Nákladní vozidla jsou obvykle součástí flotilového pojištění, které firmy s pojišťovnami řeší v rámci jedné velké pojistné smlouvy. V takovém případě firma pouze nahlásí každý nový vůz, který je poté zařazen do pojistné smlouvy. Jinak lze samozřejmě povinné ručení řešit samostatně a to prostřednictvím porovnání pojištění online, kdy si povinné ručení nejen srovnáte, ale také rovnou uzavřete.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo