Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Začněte zde

Povinné ručení pro nákladní vozy

Povinné ručení

  •  Porovnání nabídek do 2 minut
  •  Levnější pojištění pro všechny
  •  Rychlé vyřízení online

Spočítat cenu

Povinné ručení pro nákladní vozy

Povinné ručení je zákonné pojištění. To znamená, že všichni vlastníci motorových vozidel v České republice mají zákonnou povinnost mít své vozidlo pojištěné. Povinnost pojištění se týká všech motorových vozidel, které jsou provozovány na veřejných silnicích, a kterým byly přiděleny registrační značky a technický průkaz.


Porovnat povinné ručeníPovinné ručení je lidové označení pro pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla, který je definován zákonem č. 168/1999 Sb. V případě, že majitel vozidla nemá své vozidlo pojištěné, vystavuje se riziku udělení finanční pokuty ve výši až 40 tisíc korun a povinnosti uhrazení sankčního příspěvku od 20 do 300 korun za každý den do garančního fondu České kanceláři pojistitelů.

Povinné ručení je povinné pro všechna motorová vozidla, která mají registrační značky, technický průkaz a jsou provozovaná na veřejných komunikacích v ČR. Tato zákonná povinnost tedy platí nejen pro osobní a nákladní automobily, ale také pro motocykly, traktory, přípojná vozidla, pracovní stroje, autobusy, sanity, obytné automobily a tahače.


Povinné ručení nákladních automobilů

Povinnost mít sjednané povinné ručení platí také pro nákladní automobily od 3,5 do 12 tun, které můžeme rozdělit do tří kategorií právě dle váhy:


Povinné ručení nákladních vozů

Nabídku na povinné ručení pro nákladní vozy najdete zde, na stránkách ePojisteni.cz. Porovnejte si snadno a rychle nabídky všech pojišťoven, které pojištění nákladních vozů nabízí, a sjednejte si pojištění během pár minut. Pojištění bude platné okamžitě a prozatímní zelenou kartu obratem obdržíte emailem. Její originál včetně smlouvy Vám poté zašleme poštou na Vaši adresu.Porovnání cen povinného ručení 
Porovnat havarijní pojištění 
Mobilní web / Klasický web