epojisteni logo

Povinné ručení pro motocykly Jawa

Neexistuje žádný opravdový motocyklový fanoušek, který by neznal nejznámějšího českého výrobce Jawu. SpolečnostJawa byla založená již za dob první republiky konkrétně v roce 1929 a od počátku uváděla na trh samé špičkové modely. Mezi ty nejslavnější patří Jawa 50 Pionýr, Jawa 250 známá jako “kývačka” či série Jawy 350. V současné době se Jawa zaměřuje především na výrobu jedinečných motocyklů o objemu 650 ccm, které jsou zdatnými konkurenty i těch největších světových značek.

Srovnání povinného ručení pro motorky Jawa

Pojištění odpovědnosti za škody z provozu motorového vozidla, též také povinné ručení, je ze zákona povinné také pro jednostopá vozidla. Do této kategorie spadají i motocykly . Povinné ručení pro Jawa chrání jejich majitelé před finančními důsledky zaviněné nehody. Na rozdíl od pojištění osobních vozidel, si vlastníci motocyklů mohou sjednat sezónní pojištění, které je platné od jará do podzimu. Přes zimu, kdy je motorka nepoužívaná, řidič za pojištění nezaplatí ani korunu.

Nabídka povinného ručení motocyklů je široká. Nabízí jej všechny české pojišťovny, které nabízí povinné ručení jako takové. Jejich podmínky se však mohou velmi lišit. Rozsah pojištění i výše pojistného je u každé pojišťovna úplně jiná, a proto se vyplatí srovnat si více nabídek vedle sebe. Ideálním pomocníkem se vám při hledání kvalitního povinného ručení pro Jawa stane naše on-line kalkulačka povinného ručení.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.