epojisteni logo

Statutární město Frýdek-Místek leží v Moravskoslezském kraji podél řeky Ostravice jižním směrem od Ostravy a žije zde cca 60 tisíc obyvatel. Frýdek-Místek je považován za historickou hranici mezi Moravou a Slezskem. Nejstarší písemné zmínky o Frýdku-Místku pochází již ze 13. století. Nachází se zde oblíbené rekreační místo vodní nádrž Olešná s aquaparkem.

Srovnání povinného ručení ve Frýdku-Místku

Uzavření povinného ručení ve Frýdku-Místku je snadné. Většina českých pojišťoven má zde otevřené své pobočky (např. Česká pojišťovna, Hasičská vzájemná pojišťovna, ČPP, ČSOB, Kooperativa, Uniqa, atd.). Povinné ručení se tak zde můžete porovnat a uzavřít osobně zde, případně přímo u prodejců vozidel nebo na internetu.

Jak vybrat nejlevnější povinné ručení ve Frýdku-Místku

Nejlevnější povinné ručení však nenajdete na pobočkách pojišťoven, ale na internetu. Díky online srovnávačům povinného ručení, se během pár minut dozvíte, která z pojišťoven Vám poskytne nejlepší cenu. Povinné ručení si navíc můžete uzavřít ihned a s okamžitou platností.

Výše pojistného ovlivní věk i trvalé bydliště vlastníka vozidla

Víte, co vše může ovlivnit cenu povinného ručení? A proč nejvíce platí Pražští řidiči a nejméně řidiči z malých obcí? Určitě víte, že cena povinného ručení je závislá na více faktorech. Význam má značka a typ auta, výkon i objem motoru, ale také samotný řidič, zejména jeho věk a trvalá adresa. Věk je zásadním důkazem o jeho zkušenostech. Mladí řidiči platí více než zkušení motoristé. Trvalá adresa zase pojišťovny informuje, kde pojištěný bydlí, a kde se pohybuje s autem nejčastěji. A riziko, že se pojištěný stane účastníkem dopravní nehody, roste s hustotou provozu, která je vyšší ve městech. Nejhorší situace je tradičně ve větších městech, jako je Praha, Ostrava a Brno. Ale i obyvatelé Frýdku-Místku zaplatí více než je pojištěný z malé vesničky. Navíc Frýdek-Místek náleží do Moravskoslezského kraje, kde je průměrná nehodovost jedna z nejvyšších v ČR.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.