Povinné ručení v Domažlicích

Povinné ručení Domažlice

Okresní město Domažlice se nachází v Plzeňském kraji, 53 km na jihozápad od Plzně, a je známé jako tradiční centrum Chodska. Právě zde se každoročně pořádají Chodské slavnosti. Nejstarší zmínky o Domažlicích pochází již z konce 10. století, kdy byla městu udělena městská práva. K cenným místu města patří zejména historické centrum, zámek, gotický kostel a klášter.

Srovnání povinného ručení v Domažlicích

V Domažlicích mají své pobočky téměř všechny významné české pojišťovny. Najdeme zde pobočky ČP, ČPP, ČSOB, Kooperativy a dalších. Zde si můžete povinné ručení sjednat osobně. Pojištění vozidel také nabízí prodejci vozů. Není-li pro Vás osobní návštěva prioritní, můžete si povinné ručení uzavřít také online.

Spočítat
ceny

Jak vybrat nejlevnější povinné ručení v Domažlicích

Stále oblíbenějším způsobem sjednání povinného ručení jsou online srovnávače. Zde si můžete nejen během pár minut srovnat ceny ode všech pojišťoven, ale zároveň si povinné ručení ihned uzavřít. A to s platností od následující dne nejpozději. Online srovnání je nezávazné a zdarma.

Cena povinného ručení už dávno není jednotná, a pro každého vlastníka vozidla může být úplně odlišná. Proto se vyplatí učinit si porovnání povinné ručení a vybrat si nejlepší nabídku. Na výši pojistného má vliv například výkon a objem motoru, rok výroby vozidla či věk pojištěného. Ne zcela bezvýznamnou roli hraje také trvalá adresa pojištěného. Pojišťovny berou při počítání ceny povinného ručení v potaz to, v jaké lokalitě se řidič bude pohybovat nejčastěji, a na kolik je tato lokalita riziková. Ví se, že ve městech je hustota provozu vyšší, a tudíž roste i pravděpodobnost, že pojištěný zaviní nějakou nehodu. Například Domažlice se hlediska bezpečného provozu nachází v první polovině mezi všemi okresními městy. Pojistné zde může být o něco dražší než v blízké vesnici, ale zase levnější než v Praze, kde je nehodovost jednoznačně největší.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 8

Mluví se o nás