epojisteni logo

Povinné ručení pro motocykly ČZ

ČZ není nic jiného než zkratkou pro firmu Česká zbrojovka. K výrobě automobilům se dostala po první světového válce, kdy poptávka po zbraních začala logicky slábnout. Prvními výrobky byla spíše jízdní kola vybavená pomocným motorkem. S výrobou motocyklů započala ve 30. letech, kdy se na trhu objevily první konkurenční Jawy. První motocyklem byla ČZ 76, známý pod názvem Kaktus.

Srovnání povinného ručení pro motorky ČZ

Motocykly patří mezi motorová vozidla, a jako takové musí být ze zákona pojištěno. Toto pojištění nazýváme povinným ručením. Jeho oficiální název však zní pojištění odpovědnosti z provozu za škody způsobené motorovým vozidlem. Jelikož je motocykl ČZ používán pouze od jara do podzimu, sjednává se v případě motocyklů pouze sezónní pojištění. Zimní měsíce jsou v jejich případě zdarma.

Povinné ručení pro motocykly všech značek nabízí stejné pojišťovny jako v případě pojištění osobních vozidel. I zde platí, že se podmínky, rozsah a celková cena povinného ručení mohou výrazně lišit a to až o několik set korun ročně. Proto si srovnejte nabídky od konkurenčních pojišťoven na našem on-line porovnávači a snadno se také dozvíte, která z pojišťoven vám nabízí povinné ručení ČZ za nejlepších podmínek.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo