epojisteni logo

Výuka nových řidičů sebou přináší velkou míru zodpovědnosti, kterou nese autoškola a její instruktoři. Z tohoto důvodu by měla každá autoškola dbát, aby měla uzavřené pojištění zahrnující všechna možná rizika.

Při výuce může dojít k celé řadě škod. Viníkem může být nejen žák, ale tak instruktor či další účastník silničního provozu. Pojištění pro autoškoly by proto mělo zahrnovat jak zákonné povinné ručení, tak i havarijní pojištění a pojištění odpovědnosti. Samozřejmostí by měly být rozšířené asistenční služby a doplňkové připojištění, zejména pak úrazové pojištění pro řidiče i ostatní členy posádky.

POV pro autoškoly

Změnu v pojištění autoškol přinesl zejména nový způsob výcviku motocyklistů. Instruktor již nesedí za žákem na jedné motorce, ale výuku sleduje z jiného vozidla či motocyklu. Některé pojišťovny na tuto změnu okamžitě zareagovaly a nabídly autoškolám nové pojištění vozidel, které vedle majetku chrání podnikání a zejména samotné žáky při výuce řízení motocyklů i vozidel.

Odpovídající pojištění pro autoškoly by mělo být schopné pokrýt vzniklé škody na majetku i škody vzniklé žákovi v důsledku nehody, kterou nezpůsobil. Povinné ručení by rovněž mělo zahrnovat samostatné pojištění osob, které zahrnuje například denní odškodné, úhradu trvalých následků, hospitalizaci či úmrtí.

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo