Povinné ručení pro autoškoly

Povinné ručení pro vozidla autoškoly

Výuka nových řidičů sebou přináší velkou míru zodpovědnosti, kterou nese autoškola a její instruktoři. Z tohoto důvodu by měla každá autoškola dbát, aby měla uzavřené pojištění zahrnující všechna možná rizika.

Při výuce může dojít k celé řadě škod. Viníkem může být nejen žák, ale tak instruktor či další účastník silničního provozu. Pojištění pro autoškoly by proto mělo zahrnovat jak zákonné povinné ručení, tak i havarijní pojištění a pojištění odpovědnosti. Samozřejmostí by měly být rozšířené asistenční služby a doplňkové připojištění, zejména pak úrazové pojištění pro řidiče i ostatní členy posádky.

POV pro autoškoly

Změnu v pojištění autoškol přinesl zejména nový způsob výcviku motocyklistů. Instruktor již nesedí za žákem na jedné motorce, ale výuku sleduje z jiného vozidla či motocyklu. Některé pojišťovny na tuto změnu okamžitě zareagovaly a nabídly autoškolám nové pojištění vozidel, které vedle majetku chrání podnikání a zejména samotné žáky při výuce řízení motocyklů i vozidel.

Odpovídající pojištění pro autoškoly by mělo být schopné pokrýt vzniklé škody na majetku i škody vzniklé žákovi v důsledku nehody, kterou nezpůsobil. Povinné ručení by rovněž mělo zahrnovat samostatné pojištění osob, které zahrnuje například denní odškodné, úhradu trvalých následků, hospitalizaci či úmrtí.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 4

Mluví se o nás