epojisteni logo

Pojištění pracovních strojů a havarijní pojištění

Pojištění pracovních strojů a HAV

Pracovní stroje, mezi něž patří například traktory, bagry, kombajny, buldozery, jeřáby a jiné, mohou být při používání poškozeny. Pro tyto případy je doporučeno mít u pracovních strojů vedle povinného ručení sjednané rovněž havarijní pojištění, na základě kterého je vzniklá škoda uhrazena pojišťovnou.

Jak může být takový pracovní stroj poškozený, když se po veřejných komunikacích pohybuje zřídkakdy? Ke škodě může snadno dojít kdekoliv a kdykoliv. Ke škodě může dojít například při nakládce či vykládce, kdy se stroj v důsledku silného větru převrátí. Poškozený může být nejen stroj, ale i nakládané/vykládané zboží.

Pojišťovny nabízí různé typy HAV pro pracovní stroje

Při výběru vhodného pojištění pro pracovní stroje je nejlepší kontaktovat přímo pojišťovny a nechat si vypracovat nabídku přímo na míru. Pojišťovna při přípravě vhodného pojištění řeší složení pracovních strojů, jejich způsob používání a možná rizika. Velikost vozového parku zahrnující pracovního stroje pak rozhoduje i o výši pojistném.

Pojišťovny mohou zájemci nabídnout například klasické havarijní pojištění, které se vztahuje na rizika krádeže, vandalismu, havárie a živelné události ve spojený s připojištěním strojních rizik nebo nabídne samostatné strojní pojištění mobilních strojů.

Pojišťovny mívají v případě pracovních strojů velmi odlišné nabídky s ohledem na to, jaká je je jejich klientská základna. Je logické, že existují pojišťovny, které mají mezi svými klienty více zemědělců, a jejich nabídka bude daleko více odpovídat jejich potřebám.

Komplexní pojištění pro pracovní stroje

V rámci komplexního pojištění pro pracovní stroje lze pojistit například

  • živelné události

  • krádež a vandalismus

  • poškození a zničení

  • nedbalou či nešikovnou obsluhu

  • konstrukční či materiálové vady

  • neočekávané selhání stroje

  • přepravy stroje jako nákladu

  • škody vzniklé v zahraničí

  • elektronické prvky stroje

Srovnání cen havarijního pojištění zdarma

Chcete si sjednat havarijní pojištění, ale neorientujete se v cenách na trhu? Stačí vyplnit pár údajů do naší kalkulačky a my vám poradíme s výběrem i sjednáním nabídky na míru pro vás.