epojisteni logo

Osobní řidič je povolání jako každé jiné. Pracovní náplň osobního řidiče spočívá v řízení motorových vozidel za účelem přepravy osob či nákladu. Osobní řidiče často využívají vysoce postavení manažeři, politici, umělci apod. Z pohledu pojištění je rozhodující, zda osobní řidič používá služební či vlastní vůz.

Osobní řidič a pojištění vozidel

Ve většině případech je osobní řidič zaměstnanec nebo živnostník, který k výkonu svého povolání obdrží služební vůz. To znamená, že o pojištění vozidel zahrnující povinné ručení (POV) a havarijní pojištění (HAV) se stará zaměstnavatel či jím pověřená osoba. Osobního řidiče HAV ani POV nemusí zajímat. Je však doporučeno pojištění odpovědnosti za škody, které by při výkonu svého povolání osobního řidiče mohl způsobit.

Osobní řidič - HAV a POV

Jako osobní řidič může pracovat i osoba na volné voze na základě platného živnostenského listu a se svým vlastním vozidlem. V takovém případě je osobní řidič zodpovědný za řádné pojištění svého vozidla, které musí obsahovat zákonné pojištění tedy povinné ručení (POV). Zajímat nemusí osobního řidiče HAV neboli havarijní pojištění, ale také je rozhodně vhodné. Doporučeno je také úrazové pojištění celé posádky, které se vztahuje i na ostatní cestující včetně zákazníků a pojištění přepravovaných věcí.

Srovnání cen havarijního pojištění zdarma

Chcete si sjednat havarijní pojištění, ale neorientujete se v cenách na trhu? Stačí vyplnit pár údajů do naší kalkulačky a my vám poradíme s výběrem i sjednáním nabídky na míru pro vás.