epojisteni logo

Pokud se rozhodujete uzavřít novou pojistnou smlouvu a nejste si ještě jisti konkrétní pojišťovnou, je vhodné si nabídky jednotlivých pojišťoven detailně prozkoumat a snažit se objektivně zvážit veškeré jejich pro a proti.

V první řadě byste měli přihlížet k aspektu, co všechno je prostřednictvím pojistky pojištěno. Zde se jednotlivé nabídky často liší v podobě nejrůznějších detailů, které však mohou právě vám přijít mnohdy vhod. Rozsah pojištění je tak velmi důležitým specifikem při výběru.

Dalším parametrem je cena pojištění. I v cenách jsou mezi pojišťovnami značné rozdíly. V žádném případě zde neplatí, že čím vyšší cena za pojištění, tím větší rozsah pojištěných rizik. Cena by měla odpovídat rozsahu pojištění.

Nabídka jednotlivých připojištění je také velmi důležitá. Požadujete-li vyšší rozsah doplňkových připojištění, měli byste být při výběru obzvlášť opatrní a pečliví. Mnoho pojišťoven se snaží svým stávajícím i novým klientům poskytnout celou řadu slev, výhod a bonusů. Doporučujeme ani tento detail nepřehlížet, nabídku detailně prozkoumat a vybrat si takovou pojišťovnu, která vám poskytne co nejvíce výhod.

Pokračovat na:

Slovník pojmů

Slovníkem pojmů bychom Vám rádi přiblížili výrazy a termíny spojené s oblastí pojištění a obecně pojišťovnictvím.

Kalkulace

Stačí, abyste zadali základní údaje o vozu a jeho vlastníkovi a naše kalkulačka seřadí varianty povinného ručení od mnoha pojišťoven.

Aktuality

Na uvedené stránce je možné dohledat si aktuální informace na aktuální témata v oblasti pojištění a pojišťovnictví.