epojisteni logo

Pro velké rodiny je klasický osobní vůz často příliš malý a jako ideální se jeví menší rodinná dodávka minivan nebo také MPV. Tento praktický víceúčelový vůz pojme početnější rodiny i se všemi jejich zavazadly.

Co je to minivan

Minivan je v podstatě menší dodávka, která je určená pro přepravu osob. Minivan hodně využívají větší rodiny a také podnikatelé k převozu zaměstnanců. Minivan je označení používané spíše ve Spojených státech amerických, v Evropě je obvyklejší označení MPV, což znamená multi-purpose vehicle tedy v češtině víceúčelový vůz. Představitelem českého minivanu je Škoda Roomster.

HAV pro minivan

Minivan musí mít stejně jako každé jiné motorové vozidlo sjednáno povinné ručení, které je nařízené zákonem. Povinné ručení, které kryje škody způsobené na cizím majetku, pak ideálně doplňuje dobrovolné havarijní pojištění, které hradí škody vzniklé na vlastním vozidle v důsledku havárie, živelné události, krádeže či vandalismu apod.

Havarijní pojištění i povinné ručení lze rozšířit o doplňková připojištění. Nejběžnější je pojištění skel, úrazové pojištění, pojištění zavazadel a také pojištění náhradního vozidla. Vyplatí se také rozšířené asistenční služby, které se hodí zejména na cestách v zahraničí, kde vás kromě nehody může potkat i porucha. Asistenční služby zajistí vhodnou pomoc, případně i odtah a další související činnosti (náhradní vozidlo, ubytování, tlumočnictví atd.).

Jak vybrat HAV pro minivan

Hledáte-li kvalitní havarijní pojištění pro minivan, využijte služby porovnání pojištění vozidel online. Zde si během pár minut vyberete a sjednáte jak povinné ručení, tak i havarijní pojištění pro svůj minivan.

Srovnání cen havarijního pojištění zdarma

Chcete si sjednat havarijní pojištění, ale neorientujete se v cenách na trhu? Stačí vyplnit pár údajů do naší kalkulačky a my vám poradíme s výběrem i sjednáním nabídky na míru pro vás.