Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Havarijní pojištění pro minibagr

Havarijní pojištění pro minibagr

Havarijní pojištění a povinné ručení se nejčastěji řeší v souvislosti s motocykly, osobními vozidly a náklaďáky. Stejné pojištění se však řeší také u pracovních, stavebních a zemědělských strojů, které se na veřejných komunikacích pohybují výjimečně. Škodu však mohou způsobit také, a proto i zde je vhodné pojištění více než důležité. Jedním z takových strojů je například minibagr.

Co je to minibagr

Bagr je pracovní stroj, pro který se používají také výrazy rypadlo a exkavátor. Používá se k těžbě hornin a jejímu přemisťování. Minibagry jsou menší a užívají jej u soukromé osoby například při stavbě bazénu u domu apod. Bagr tvoří podvozek různého typu (kolečka, pás a jiné), kabina (sedadlo) pro obsluhu, podkop (rameno) a lopata (lžíce). Existuje několik typů bagrů - např. hydraulický, lanový, kráčivý, sací a další.

POV pro minibagr

Minibagr lze brát podobně jako přívěsný vozík, který musí mít rovněž sjednané povinné ručení stejně jako osobní vůz. Naštěstí se nejedná o žádnou závratnou položku. Povinné ručení však oceníte v momentě, kdy váš minibagr způsobí škodu na cizím majetku či dokonce zdraví.

HAV pro minibagr

Havarijní pojištění zůstává dobrovolným pojištěním i v případě pracovních strojů. Je však neméně důležité, protože kryje škody na vlastním stroji v tomto případě minibagru. Může dojít k jeho poškození, zničení například v důsledku živelné události a dokonce i ke krádeži minibagru.

V rámci komplexního pojištění pro minibagr si lze pojistit například:

  • živelné události
  • krádež a vandalismus
  • poškození a zničení
  • nedbalou či nešikovnou obsluhu
  • konstrukční či materiálové vady
  • neočekávané selhání stroje
  • přepravy stroje jako náklady
  • škody vzniklé v zahraničí
  • elektronické prvky stroje

Jak vybrat pojištění pro minibagr

V případě komplexního pojištění minibagru lze oslovit vybranou pojišťovnu, která nabízí pojištění strojů, nebo vyzkoušet porovnání pojištění online. Zde je nutné zadat požadované informace a během pár sekund obdržíte vypracované srovnání vhodných nabídek na pojištění pro minibagr.

Pomáháme Vám ušetřit