Změna dodavatele elektřiny

  • Porovnání desítek různých dodavatelů
  • Vše velmi jednoduše, online a zdarma
  • Přechod k výhodnějšímu dodavateli zařídíme za vás
Výsledek
do 1 minuty
ušetříte
až 3 355 Kč ročně
2 Zákazníků zde nyní srovnává

Již několik let si mohou čeští odběratelé zvolit dodavatele elektřiny na základě vlastního rozhodnutí. Při výběru levnějšího dodavatele jim může pomoci i online kalkulačka. Změna elektřiny není nijak náročná, ani administrativně komplikovaná. Většinu úkonů spojených s přechodem k jinému dodavateli elektřiny za vás totiž zajistí nový dodavatel. Změnit dodavatele je dle zákona možné jednou za půl roku a vše je zdarma.

Chci výhodnější elektřinu

Jaký je postup při změně dodavatele elektřiny?

V první řadě je nutné si vybrat nového dodavatele elektřiny. Poté stačí vyplnit a odeslat žádost. Nový dodavatel vás okamžitě zkontaktuje a nechá si podepsat plnou moc a smlouvu, která jej opravňuje k zařízení převodu elektřiny jménem odběratele.

Na základě této plné moci za vás nový dodavatel vyřídí všechny administrativní a technické úkony, které je nutné při převodu udělat (např. výpověď stávajícímu dodavateli). Změna dodavatele trvá 1 až 3 měsíce v závislosti na délce výpovědní lhůty. Pokud však máte podepsanou smlouvu na dobu určitou, může být výpověď zásadním probléme. Nezapomeňte si včas prostudovat všechny smluvní podmínky.

Chci výhodnější elektřinu

Mluví se o nás