epojisteni logo

Změna dodavatele elektřiny

  • Porovnání desítek různých dodavatelů
  • Vše velmi jednoduše, online a zdarma

  • Přechod k výhodnějšímu dodavateli zařídíme za vás


Kasička ve tvaru prasátka s mincemi

Již několik let si mohou čeští odběratelé zvolit dodavatele elektřiny na základě vlastního rozhodnutí. Při výběru levnějšího dodavatele jim může pomoci i online kalkulačka. Změna elektřiny není nijak náročná, ani administrativně komplikovaná. Většinu úkonů spojených s přechodem k jinému dodavateli elektřiny za vás totiž zajistí nový dodavatel. Změnit dodavatele je dle zákona možné jednou za půl roku a vše je zdarma.

Jaký je postup při změně dodavatele elektřiny?

V první řadě je nutné si vybrat nového dodavatele elektřiny. Poté stačí vyplnit a odeslat žádost. Nový dodavatel vás okamžitě zkontaktuje a nechá si podepsat plnou moc a smlouvu, která jej opravňuje k zařízení převodu elektřiny jménem odběratele.

Na základě této plné moci za vás nový dodavatel vyřídí všechny administrativní a technické úkony, které je nutné při převodu udělat (např. výpověď stávajícímu dodavateli). Změna dodavatele trvá 1 až 3 měsíce v závislosti na délce výpovědní lhůty. Pokud však máte podepsanou smlouvu na dobu určitou, může být výpověď zásadním probléme. Nezapomeňte si včas prostudovat všechny smluvní podmínky.

Chci výhodnější elektřinu

Kolik zaplatíte za elektřinu?

Srovnejte si ceny elektřiny u dodavatelů v naší kalkulačce. S výběrem a sjednáním nejvýhodnější nabídky vám rádi pomůžeme.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo