Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Začněte zde

Životné pojištění srovnání

Srovnání životního pojištění

  •  Chraňte své blízké před finančním dopadem Vaší smrti
  •  Vybereme Vám životní pojištění z široké nabídky pojišťoven
  •  Nabízíme též životní pojištění pro zaměstnance - přispívejte svým zaměstnancům na životní pojištění!

Pokračovat

Životní pojištění patří k velice důležitým pojistným produktem, jehož cílem je ochrana pojištěného a především jeho blízkých pro případy tragických životních událostí jako je trvalá invalidita a především úmrtí.


Životní pojištění je určené zejména těm rodinám, v nichž je výdělečnou osobou pouze jeden z partnerů (většinou muž), a druhý (žena) zabezpečuje potřeby ostatních členů v domácnosti. V případě smrti partnera, který zajišťuje finance, by se rodina rázem dostala do závažných existenčních problémů.


Rizikové versus rezervotvorné životní pojištění

V nabídkách pojišťoven můžete narazit na tyto typy životního pojištění:

Životní pojištění nenáleží k levným pojistným produktů, a proto je důležité si promyslet, který nabízených produktů je nejvhodnější. Rizikové životní pojištění se hodí pro ty, kteří chtějí pouze zabezpečit svou rodinu nebo v případě hypotéky, kdy banky na sjednaném životním pojištění trvají.

Pro ty, kteří usilují nejen o pojistnou ochranu, ale také o možnost zajímavého výdělku, je určeno tzv. rezervotvorné životní pojištění. Zde je možné rozlišovat kapitálové a investiční životní pojištění.

Každý z těchto typů zahrnuje jiné strategii i míru rizika. V prvním případě má pojištěný sice nižší zisk, jehož výše je od počátku garantovaná. V případě investičního pojištění nese pojištěný vyšší míru rizika, ale může vydělat výrazně více, a navíc si pojištění může v průběhu pojistné doby upravovat podle svých potřeb.


Srovnání životního pojištění

Vybrat si životní pojištění správně vyžaduje trpělivost a dobrý úsudek. S rozhodováním vám mohou pomoci speciální webové stránky, které se přímo specializují na pojištění. Zde si velmi snadno porovnáte jednotlivé produkty a mnohem snáze si vyberete životní pojištění, které vám padne přímo na míru. Neztrácejte čas a nechte si udělat životní pojištění srovnání za pár minut.


Mám zájem


Slovo odborníka

 

Pokud uzavíráte s někým smlouvu na tak dlouhou dobu, jako je tomu v případě životního pojištění, je nutné poradit se s profesionály. Jakožto nezávislí odborníci Vám rádi poradíme a pomůžeme Vám dobře se rozhodnout.

pojišťovací expert David Holý

David Holý Pojišťovací expert,
ePojisteni.cz


Zažádat o bezplatné a nezávazné informace Mobilní web / Klasický web