epojisteni logo

Srovnání životního pojištění

  • Chraňte své blízké před finančním dopadem Vaší smrti

  • Vybereme Vám pojištění z široké nabídky pojišťoven

  • Nabízíme též životní pojištění pro zaměstnance

Životní pojištění patří k velice důležitým pojistným produktem, jehož cílem je ochrana pojištěného a především jeho blízkých pro případy tragických životních událostí jako je trvalá invalidita a především úmrtí.

Životní pojištění je určené zejména těm rodinám, v nichž je výdělečnou osobou pouze jeden z partnerů (většinou muž), a druhý (žena) zabezpečuje potřeby ostatních členů v domácnosti. V případě smrti partnera, který zajišťuje finance, by se rodina rázem dostala do závažných existenčních problémů.

Rizikové versus rezervotvorné životní pojištění

V nabídkách pojišťoven můžete narazit na tyto typy životního pojištění:

  • rizikové životní pojištění

  • rezervotvorné životní pojištění (kapitálové a investiční životní pojištění)


Životní pojištění nenáleží k levným pojistným produktů, a proto je důležité si promyslet, který nabízených produktů je nejvhodnější. Rizikové životní pojištění se hodí pro ty, kteří chtějí pouze zabezpečit svou rodinu nebo v případě hypotéky, kdy banky na sjednaném životním pojištění trvají.

Pro ty, kteří usilují nejen o pojistnou ochranu, ale také o možnost zajímavého výdělku, je určeno tzv. rezervotvorné životní pojištění. Zde je možné rozlišovat kapitálové a investiční životní pojištění.

Každý z těchto typů zahrnuje jiné strategii i míru rizika. V prvním případě má pojištěný sice nižší zisk, jehož výše je od počátku garantovaná. V případě investičního pojištění nese pojištěný vyšší míru rizika, ale může vydělat výrazně více, a navíc si pojištění může v průběhu pojistné doby upravovat podle svých potřeb.

Srovnání životního pojištění

Vybrat si životní pojištění správně vyžaduje trpělivost a dobrý úsudek. S rozhodováním vám mohou pomoci speciální webové stránky, které se přímo specializují na pojištění. Zde si velmi snadno porovnáte jednotlivé produkty a mnohem snáze si vyberete životní pojištění, které vám padne přímo na míru. Neztrácejte čas a nechte si udělat životní pojištění srovnání za pár minut.Slovo odborníka

Pokud uzavíráte s někým smlouvu na tak dlouhou dobu, jako je tomu v případě životního pojištění, je nutné poradit se s profesionály. Jakožto nezávislí odborníci Vám rádi poradíme a pomůžeme Vám dobře se rozhodnout.

Miren Memiševič-expert pojištění
Miren MemišovičPojišťovací expert, ePojisteni.cz

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo