Výpočet spotřeby elektřiny

  • Porovnání desítek různých dodavatelů
  • Vše velmi jednoduše, online a zdarma
  • Přechod k výhodnějšímu dodavateli zařídíme za vás
Výsledek
do 1 minuty
ušetříte
až 3 355 Kč ročně
13 Zákazníků zde nyní srovnává

Dle výše spotřeby elektřiny se samozřejmě odvíjí výsledná cena. Spotřebu lze ovlivňovat a dosáhnout tak úspory. Mezi možnosti, jak ušetřit za elektřinu, patří úsporná řešení a také změna dodavatele za levnějšího. Zajímá vás, jakou spotřebu elektřiny máte? Výpočet spotřeby elektřiny se odvíjí od množství elektrických spotřebičů a jejich příkonů. Ten zjistíte ze zadního štítku, který je zpravidla umístěný na zadní části spotřebiče.

Chci výhodnější elektřinu

Na základě příkonu zjistíte spotřebu elektřiny během provozu. Snadno si tak vypočítáte spotřebu každého spotřebiče. Jednotlivé údaje poté sečtete a dozvíte se tak, jako přibližnou celkovou spotřebu elektřiny máte. Celkovou spotřebu si poté vynásobíte vaší sazbou a získáte tak cenu, kterou za elektřinu zaplatíte.

Nejvíce energeticky náročnými spotřebiči jsou lednička, elektrický sporák, trouba, pračka, myčka nádobí, mikrovlnná trouba a stolní počítač. Proto je důležité spotřebiče vybírat s ohledem na jejich energetickou náročnost. S výběrem pomohou různá srovnání, například zde srovnávací test sušiček. Nejlépe jsou na tom spotřebiče s hodnocením A+, A++ a A+++. Jejich energetická náročnost je nejnižší.

Chci výhodnější elektřinu

Mluví se o nás