Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Tarify elektřiny

Tarify elektřiny

  •  Porovnání desítek různých dodavatelů
  •  Vše velmi jednoduše, online a zdarma
  •  Přechod k výhodnějšímu dodavateli zařídíme za Vás

Pokračovat

K elektřině se vztahují dva pojmy, které spolu souvisí. Jedná se o sazby a tarify elektřiny. Dodavatelé elektřiny nabízí několik sazeb, mezi kterým si může spotřebitel vybírat na základě využívání elektřiny. Existují sazby pro nižší i vyšší spotřebu. Správným výběrm sazby elektřiny, může spotřebitel značně ušetřit. V rámci sazeb poté rozlišujeme tarify elektřiny.

Mám zájemJednotarifová či dvoutarifová sazba elektřiny?

V rámci jedné sazby tedy dodavatelé nabízí různé typy tarifů. Elektřina tarify se od sebe liší cenou za silovou elektřinu, kterou si stanovují konkrétní dodavatele. Různé mohou být také měsíční poplatky.

Jednotarifová sazba má jednotnou cenu elektřiny po celý den. U dvoutarifové sazby existují dvě ceny - nižší a vyšší tarif. Vyšší tarif je dražší, nižší levnější a znáte jej pod pojmem |”noční proud”. Dvoutarifová sazba je vhodná pro domácnosti, které elektřinu používají například pro ohřev teplé vody pomocí bojleru. Zde by jednotarifová sazba vyšla rodinu velmi draze.
Zažádat o bezplatné a nezávazné informace 

Mám zájem


Mobilní web / Klasický web