Prodej domu s hypotékou je v dnešní době běžná věc. Jaké jakou nejčastější důvody nebo jak dům s hypotékou prodat? Přečtěte si u nás. Prodej domu s hypotékou, jak na to? | ePojisteni.cz

Prodej domu s hypotékou

  • Bezplatné porovnání hypotečních produktů.
  • O vybranou hypotéku můžete zažádat jednoduše ONLINE.
  • Rychlá a bezpečná komunikace s hypotečním specialistou.
Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50 %
4 Zákazníků zde nyní srovnává

Najdeme vám nejvýhodnější hypotéku na trhu

Ve chvíli, kdy si koupíte svůj první byt či dům na hypotéku, těžko můžete tušit, co vás čeká v následujících letech a co vám život přinese. Hypotéka je úvazek v průměru na 20 až 30 let a to je velmi dlouhá doba, abyste na počátku mohli říct, že v domě zůstanete na vždy.

Přijít mohou nejen finanční problémy, ale jednoduše vám může dům přestat vyhovovat. V takovém případě vás určitě bude zajímat, zda je možné dům s hypotékou jednoduše prodat. Prodej nemovitosti zatížený hypotékou není nijak neobvyklý a existuje více možností, jak prodej úspěšně provést.

Nejčastějším důvody jsou splacení hypotéky a její následný prodej a prodej nemovitosti s hypotékou. Ideálním okamžikem pro prodej domu s hypotékou je konec fixace. V tuto dobu je totiž možné hypotéku splatit předčasně a bez sankcí. To znamená, že vám kupující uhradí cenu a z této částky zaplatíte svou hypotéku. Kupující si již sám vyřídí svou vlastní hypotéku.

Mám
zájem

(Zajistíme pro vás na našem webu Srovnejto.cz)

Jak prodat dům s hypotékou?

Další a nejjednodušší možností je převzetí hypotéky. V tomto případě kupující převezme dům včetně hypotéky a jejích podmínek (úroková sazba, doba splatnosti, délka fixace atd.). Prodávající mají nejméně starostí.

Mám
zájem

(Zajistíme pro vás na našem webu Srovnejto.cz)

Mluví se o nás